Praclík je tradičný druh pečiva, rozšírený v strednej Európe už od stredoveku. Svoje pevné miesto má aj v dvadsiatom prvom storočí, čo neúnavne dokazuje aj český Mixit, ktorý ho do svojho chrumkavého sortimentu zaradil hneď v štyroch neodolateľných variantoch.

Začalo to celkom nevinne namočením praclíka do čokolády so slaným karamelom. Potom, čo sa strhlo gurmánske šialenstvo, napadlo inovátorom z Mixitu, že by si praclíky zaslúžili príchutí viac. Pretože ako je známe, čím viac maškrtenia, tým lepšie.

A tak vznikli ďalšie dva skvelé varianty: Jogurtová čokoláda s jahodami a Mliečna čokoláda. Nebol by to Mixit, keby tiež nevyrobil aj mix praclíkov. V jednom tubuse tak môžeme nájsť praclíky v horkej čokoláde, v mliečnej čokoláde a v jogurtovej čokoláde s jahodami.

Ružové praclíky s príchuťou Jogurtová čokoláda s jahodami, ukrývajú pod vrstvou bielej čokolády s jogurtom dozlata vypečený praclík so štipkou soli. Celé kúzlo korunuje jahodový prach. Mixit ochutnávači odkazujú, že súznenie jahôd, jogurtu a čokolády, pripomína chuť jahodovej zmrzliny a praclík je ako zahryznutie do zmrzlinového kornútku. Ale rozdiel, vďaka ktorému si praclíky zamilujete viac, je práve v tej malinkej štipke soli.

Mixit praclíky Jogurtová čokoláda s jahodami (250 g) zoženiete na mixit.sk za 7,49 €. Zloženie: biela čokoláda s jogurtovou príchuťou 63 %, praclíky solené 32 %, prášok z mrazom sušených jahôd 5 %.

Na začiatku bol pekne vypečený, jemne solený a chrumkavý praclík. A potom prišiel na rad vpád do čokolády. A potom? Potom zostal len prázdny tubus. Bez palmového oleja a bez umelých aróm, vedia v Mixite vyrábať naozaj hriešne dobroty, pri ktorých však nemusíte ani trochu upokojovať svoje svedomie. Trebárs ako podarené Mixit praclíky Mliečna čokoláda.

Mixit praclíky Mliečna čokoláda (250 g) zoženiete na mixit.sk za 5,79 €. Zloženie: biela čokoláda s jogurtovou príchuťou 63 %, praclíky solené 32 %, prášok z mrazom sušených jahôd 5 %.

Praclíky v slanom karameli netreba dlho predstavovať, pretože s touto lahôdkou je vynikajúce takmer čokoľvek. Vďaka ich úspechu vznikli ďalšie príchute a skutočnosť je taká, že v Mixite majú čo robiť, aby stihli dopĺňať zásoby.

Mixit praclíky Slaný karamel (250 g) zoženiete na mixit.sk za 7,49 €. Zloženie: biela čokoláda s karamelom 65 %, praclíky solené 33 %, leštiaca látka: arabská guma; cukor, med, jedlá soľ.

V Mixite sú zvyknutí, že zákazníci trpia rozhodovacou paralýzou a nedokážu si vybrať. A tiež veľmi radi mixujú. Preto vám namiešali senzačný mix čokoládových a karamelových praclíkov. Ak by ste mali vyskúšať len jedno balenie, siahnite po tomto. Nebudete ľutovať!

Mix praclíkov v čokoláde (250 g) zoženiete na mixit.sk za 6,59 €. Zloženie: solené praclíky 33 %, biela čokoláda s karamelom 21,7 %, horká čokoláda 21,7 %, mliečna čokoláda 21,7 %, leštiaca látka: arabská guma; cukor, med, jedlá soľ 0,3 %. V horkej čokoláde kakaová sušina najmenej 49 % a v mliečnej čokoláde najmenej 30 %.

Pridaj komentár