Určite ste si neraz v nákupných centrách povedali, že ste utratili veľa peňazí a ešte k tomu za zbytočnosti, ktoré využijete len minimálne. My ženy sme jednoducho také – rady míňame aj na to, čo nepotrebujeme. Kupujeme to preto, lebo sa nám to páči, čo však nie je práve vždy najpraktickejšie riešenie. Ako si ale veľmi jednoducho ušetriť peniaze? Poradíme vám!

Chcete si ušetriť peniaze? Poradíme vám skvelý spôsob!

Pozerajte zľavové portály

Určite ste mali s takýmito zľavovými portálmi už skúsenosti, prípade ste o nich už minimálne počuli. Odporúčame vám tieto portály pravidelne sledovať. Prečo? Sem-tam sa vám totiž podarí natrafiť na najvýhodnejšie zľavy na tovar. Keď ale budete potrebovať niečo neodkladne, musíte sa zmieriť s tým, že nebudete môcť čakať, kým bude konkrétny tovar v akcii.

Naozaj to potrebujete?

Predtým, ako konkrétny tovar kúpite, spýtajte sa sami seba, či ho v skutočnosti potrebujete. Ak napríklad obzeráte saká a doma ich máte veľa, oplatí sa vám kúpiť ešte ďalšie? Ak si odpoviete, že áno, tak si ho kúpte. Ak si uvedomujete, že ich máte veľa a ani tie, ktoré máte, nevyužívate, ďalšie si určite nekupujte. Pri nakupovaní treba tiež dôkladne zvážiť, či sa vám kúpa oplatí. Napríklad pri výbere dovolenky sa vám oplatí pozerať zľavy na pobyty. Rozdiely sú totiž veľké.

Nekupujte nové. Reštaurujte!

Veľa vecí ktoré potrebujete, môžete nájsť u vašich rodičov, prípadne starých rodičov. Dnešné veci sú bohužiaľ menej kvalitnejšie a keď napríklad budete porovnávať nový drevený toaletný stolík a klasický vintage toaletný stolík, môžete naraziť na markantné rozdiely. Skúste staršie veci zreštaurovať a získate nové a zaujímavé veci, ktoré vám bude obdivovať každá návšteva. Veru, aj takýmto spôsobom dokážete pomerne slušne ušetriť.

Pridaj komentár