Aj keď sa nám prednedávnom začala jar, väčšina z vás si už predstavuje, ako bude sedieť na plážovom lehátku a vychutnávať si chladený drink. Ani sa nenazdáme a leto bude opäť tu. Ako ste však na tom s postavou? Potrebujete schudnúť? Ak áno, pomôžeme vám schudnúť tak, že nezdravé jedlo vymedzíte so svojho jedálnička a zameriate sa na zdravé stravovanie.

Začnite zdravými raňajkami

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, no napriek tomu ich väčšinou vynechávame. Ak si myslíte, že vynechaním raňajok schudnete, tak ste na veľkom omyle. Raňajky sú dôležité jedlo, ktoré nám dodáva energiu na celé dopoludnie a práve kvôli tomu by sme si ich mali dávať každý deň. Ak ste vegánka, kľudne si doprajte lahodné vegánske raňajky. Dôležité je vyhýbať sa mastným, vyprážaným a ťažkým jedlám, ktoré vám namiesto dobitia energie, energiu zoberú.

Príprave raňajok venujte dostatok času a radšej si privstaňte. Je dobré jesť zdravo, v menšom množstve a dopriať si čistú vodu. Pohár čistej vody z kohútika vám nakopne tráviace ústrojenstvo a pomôže stráviť jedlo, ktoré ste zjedli.

Čo jedávať na raňajky?

Čo si teda dávať na raňajky? Odporúčame skúsiť semienka, oriešky, špaldové vločky, chia semienka a biele jogurty. Vyskúšať môžete aj mrazom sušené ovocie, ktoré si zachováva všetky potrebné vitamíny a neobsahuje zbytočne veľa cukru škodiaceho vašej línií. Vyskúšať môžete aj chutnú raňajkovú zmes od Hryzky. Je vhodná pre celiatikov, vegánov, vegetariánov, ale aj pre malé deti. Zdravú výživu by ste nemali odmietať, ak chcete schudnúť do plaviek.

Vynechajte alkohol

Ak chcete zhodiť nejaké kilá, nekonzumujte žiadne alkoholické nápoje. Práve z alkoholu dokážeme najviac pribrať, preto je potrebné radšej si spraviť ovocné smoothie, dopriať chutnú kávu Davidoff a piť čistú vodu s citrónom a čerstvými bylinkami.

Ak chcete schudnúť do plaviek, jedzte pravidelne päťkrát denne menšie porcie. Vyhnite sa nezdravým jedlám a doprajte si viac ovocia, zeleniny, orieškov, semienok a ovsených vločiek. Vášmu tráveniu pomôže aj kvalitné kyslé mlieko.

Pridaj komentár