Plus size modeling sa v súčasnosti stáva hitom vo svete módy. Vedia to i módni tvorcovia a vedia to i modelingové agentúry, ktoré úspešné modelky zastupujú. Nakoľko nájsť plus size modelku, ktorá by spĺňala všetky požadované kritéria, nie je vôbec jednoduché, spúšťa modelingová agentúra Mix Model Management špeciálny casting, do ktorého sa môžu prihlásiť dievčatá, ktoré majú o takúto kariéru záujem.

Chcete sa stať plus size modelkou? Majiteľka prestížnej modelingovej agentúry prezradila tajomstvo k úspešnej kariére!

Stačí len „tagnúť“ @mix_model_management na fotke na instagrame, na základe ktorej vás budú v prípade záujmu z agentúry kontaktovať. Podmienkou je vek od 15 rokov, výška od 174 cm a konfekčná veľkosť od 42. Aké kritériá musí plus size modelka spĺňať a aké vlastnosti sú k úspešnej medlingovej kariére nevyhnutné? Nielen to, ale i množstvo ďalších zaujímavostí nám v exkluzívnom rozhovore len pre M magazín.sk prezradila majiteľka prestížnej modelingovej agentúry Mix Model Management – Zuzana Pokovičová.

Úspešná majiteľka Mix Model Management – Zuzana Pokovičová

Zuzka, už niekoľko rokov zastupuješ profesionálne modelky a modelov nielen na slovenskom, ale predovšetkým na zahraničnom trhu. Kedy a prečo si sa rozhodla rozšíriť portfólio svojej agentúry aj o plus size modeling?

Bolo to asi pred 2 rokmi, keď som sa o plus size modeling začala viac zaujímať. Postupne stále viac a viac veľkých agentúr vo svete má vo svojom portfóliu aj plus size modelky a podľa mňa je úžasné, že sa modelingu môžu dnes venovať aj dievčatá, ktorých postava nemá predpoklady na typické „modelkovské“ miery.

Nie je modelka ako modelka – každá je jednoducho iná. V čom je z tvojho pohľadu zásadný rozdiel medzi modelkou a plus size modelkou? S akými mierami sa stáva modelka plus size modelkou?

Plus size modeling je určite komerčnejší, ale až tak veľmi sa od klasického modelingu nelíši. Plus size modelky majú rovnaké práce ako modelky, či už ide o módne prehliadky, fotenia, natáčanie reklám. Dievčatá by mali mať súmernú postavu a v bokoch minimálne 110 cm.

Broňa Mišúrová

Aj plus size modelka musí spĺňať určité kritériá. Aké nároky kladieš na dievčatá, ktoré majú záujem o plus size modeling v agentúre Mix Model Management?

Povedala by som, že je ťažšie objaviť dobrú plus size modelku, ako klasickú modelku. Naše plus size modelky musia mať výšku minimálne 174 cm, konfekčnú veľkosť minimálne 42, peknú pleť, pekný úsmev a súmernú postavu.

Konkurencia je dnes aj v modelingu pomerne veľká. Aké vlastnosti a črty sú podľa teba kľúčové k tomu, aby bola plus size modelka vo svete modelingu úspešná?

Tak ako aj v bežnom modelingu, sú aj v plus size modelingu povaha, vystupovanie a profesionálne správanie modelky minimálne rovnako dôležité, ako jej výzor. Modeling je náročná práca – dievčatá veľa cestujú, často sú bez rodiny a priateľov, musia byť samostatné už v skorom veku, zdravo sa stravovať, cvičiť. Veľa dievčat toto nezvládne, pretože nie sú dosť disciplinované a cieľavedomé.

Kristy Kúdelová

Na svetových prehliadkových mólach čoraz častejšie pozorujeme aj modelky plnších tvarov. Prečo sa stáva plus size modeling medzinárodným trendom?

Výrobcovia oblečenia si uvedomujú, že väčšina ich zákazníčok nemá konfekčnú veľkosť modelky, na ktorej vidia novú kolekciu, či už na prehliadke alebo v katalógu. Zákazníčky presne vedia, že šaty ktoré vidia na modelke s veľkosťou 36, budú vyzerať úplne inak na nich, ak majú veľkosť napríklad 44. S modelkou, ktorá má ich veľkosť, sa tak oveľa jednoduchšie identifikujú.

Myslíš si, že bežným dievčatám dodávajú plus size modelky sebavedomie?

Určite áno. Treba vedieť, že aj plus size modelky propagujú zdravý životný štýl a cvičenie. Väčšina z nich ma pevnú vyšportovanú postavu. Dodávajú však sebavedomie dievčatám, ktoré sa nenarodili s modelkovskou postavou a celý život sa tým trápia. Plus size modelky im tak ukazujú, že môžu byť krásne, šťastné a spokojné samé so sebou, aj keď nemajú veľkosť 36. Naše plus size modelky dostávajú množstvo správ od mladých dievčat, ktoré im ďakujú za to, že ich napríklad motivovali k cvičeniu, že sa už nehanbia ísť na plaváreň alebo posilňovne ako predtým a že im touto cestou zdvihli sebavedomie.

Broňa Mišúrová pre Active Beauty

Krása slovenských dievčat a modeliek patrí vo svete medzi tie najžiadanejšie. Myslíš, že aj slovenský plus size modeling má potenciál „vyšvihnúť“ sa na medzinárodnej úrovni na tie najvyššie priečky?

Je to skôr o jednotlivých modelkách, aké úspešné dokážu byť. Určite má slovenská plus size modelka rovnaké šance ako plus size modelka z akejkoľvek inej krajiny. Naše dievčatá sú veľmi úspešné v Londýne, Miláne, Madride či Hamburgu.

Čo by si poradila všetkým dievčatám, ktoré rozmýšľajú nad kariérou plus size modelky?

Nech to určite vyskúšajú! O plus size modeling je veľký záujem – na castingy nám chodí mnoho dievčat. Dievčatá však musia myslieť na to, že musia spĺňať kritéria ohľadom výšky a konfekčnej veľkosti. Momentálne robíme v agentúre Mix Model Management instagramový casting, kde stačí, ak dievčatá označia agentúru @mix_model_management na svojej fotke či pod ňou. Všetky označené fotky si starostlivo pozrieme a dievčatám, ktoré majú potenciál, sa ozveme.

Kristy Kúdelová pre Evans

Vo svojej agentúre máš úspešné modelky aj modelov, ktorí sú verejnosti pomerne známi. Vedela by si nám však v skratke predstaviť tie najúspešnejšie tváre plus size modelingu?

Najúspešnejšie sú Broňa Mišúrová a Kristy Kúdelová – obidve veľa pracujú či už v Londýne, Nemecku alebo aj v Miláne. Broňu čaká čoskoro New York. Obidve sú nielen krásne, ale darí sa im aj vďaka tomu, že sú veľmi profesionálne, zodpovedné, samostatné, modeling ich baví a sú mu aj ochotné venovať maximum času.

Broňa Mišúrová pre Sheego

Za rozhovor ďakujeme úspešnej majiteľke Mix Model Management – Zuzane Pokovičovej

Pridaj komentár