Pozvanie na ples či podobnú udalosť nesie so sebou automaticky otázku: „Bože, čo si mám obliecť?” Chápeme, môže to byť pre vás stresujúce, veď predsa nie je ples ako ples, každý má svoju náladu, štýl a dress code. Pokiaľ ide o to, aké šaty na ples zvolíte a celkovú prezentáciu, existujú možnosti, čo robiť a čomu sa radšej vyvarovať.

Ples je výnimočná udalosť, tak nám dovoľte, aby sme vám pomohli stať sa rovnako výnimočnými a vstúpiť do sály ako módna ikona. A tou môže byť každá dáma.

Dress code

Keď sa budete rozhodovať, čo si obliecť na ples, zistite, či má určený dress code a držte sa ho. Každý ples si zvyčajne pýta formálne elegantné šaty, ktoré okolie ohúria hneď, ako vstúpite do sály. Ako iste viete, v minulosti sa na ples nosili veľké ťažkopádne róby, ktoré mali často nepohodlné korzetové viazanie a niekoľko vrstiev, aby pôsobili tzv. nadýchane. V súčasnosti už majú dámy väčší výber a volia šaty, v ktorých nebudú len dobre vyzerať, ale aj sa budú cítiť maximálne pohodlne.

Ak ste dostali pozvánku na ples, ktorý sa bude niesť v duchu Black tie, máte viac-menej voľnú ruku v tom, čo si môžete obliecť. Odporúčame zvoliť elegantné a zároveň nenápadné šaty. Stavte na materiály, ako je satén, čipka, šifón, hodváb či zamat a tlmené farby. Držte sa formálnosti a vyvarujte sa krátkym mini šatám nad kolená. Ideálna dĺžka na ples je po členky alebo po zem. Na tento typ plesu sa nehodia ani žiarivé letné farby a výrazné vzory, ktoré už z diaľky kričia. Decentnosť je to, čo by mal vyjadrovať váš outfit.

Nech už si vyberiete čokoľvek, dbajte na to, aby ste sa cítili pohodlne a aby ste si vybrali outfit, v ktorom sa vydržíte zabávať až do rána. Plesy sú exkluzívne a výnimočné akcie a poslednou vecou, ktorú chcete riešiť, je mať na sebe šaty z materiálu, ktorý „hryzie” alebo strih, v ktorom sa musíte neustále kontrolovať a upravovať, aby ste vyzerali k svetu. Výber topánok je len na vás. Stávkou na istotu sú klasické elegantné lodičky, avšak na Black tie môžete zvoliť aj sandálky na podpätku či topánky s otvorenou špičkou.

White tie je viac striktný

Ak dostanete pozvánku na White tie ples, mali by ste vedieť, že ide o veľmi formálnu udalosť, ktorej prípravu neodporúčame podceňovať. Mali by ste sa pevne držať dress codu a nevybočiť z davu. Šaty by mali byť dlhé až po zem a mala by z nich kričať honosnosť. Čo sa týka vzorov, strihov a farieb, v tom máte voľnú ruku.

Vyvarujte sa ale vulgárnym a príliš vyzývavým kúskom. V tento večer by ste mali byť za princeznú. A čo topánky? Povolené sú len lodičky s uzatvorenou špičkou. Žiadne platformy či hrubé podpätky. Zažiarte v lodičkách s úzkym, nie príliš vysokým ani nízkym podpätkom. A paraxodne aj bielej farbe.

Hľadáte perfektne padnúce šaty na ples? V ponuke wearmee.sk nájdete exkluzívne a jedinečné kúsky za skvelé ceny. Tak čo, ktoré budú vaše?

Pridaj komentár