Spoločnosť Eshopist pozná len málokto z nás. Keď však spoznáte, čomu sa venuje, rýchlo pochopíte, prečo by ich chcela kontaktovať každá žena. Táto spoločnosť je distribútorom a predajcom toalených stolíkov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Nie sú to ale obyčajné stolíky. Marie Antoinette, Marie Thérése a mnohé ďalšie, sú názvy toaletných stolíkov, ktoré sú prevedené v nádhernom historickom štýle. Aké boli začiatky historických toaletných stolíkov na Slovenku a na aké novinky sa môžeme v budúcnosti tešiť? Odpovede na tieto, ale i mnohé ďalšie otázky nájdete v rozhovore s jedným z jej zakladateľov, Jakubom Tovarňanským, špeciálne len na M magazín.sk.

„Chceme, aby sa každá žena cítila ako princezná!“

Jakub, vaša spoločnosť je známa a spájaná s toaletnými stolíkmi v historickom prevedení, ktoré spríjemňujú každodenný život mnohým dámam. Máte v spoločnosti partnerov alebo pracujete sám?

Hneď na úvod by som rád uviedol, že sme veľmi vďační, že sme dostali možnosť uskutočniť tento rozhovor. Kolegovia sa však veľmi ospravedlňujú, že tu dnes nemôžu byť a preto ma poprosili, aby som hovoril aj za nich. Naša spoločnosť je tvorená tromi ľuďmi – Marek, Ondrej a ja. Poznáme sa už od strednej školy, s Ondrejom sme boli osem rokov spolužiaci a Marek chodil o jeden ročník vyššie.

Bolo náročné túto myšlienku zrealizovať? Ako by ste popísali svoje začiatky s toaletnými stolíkmi?

Začiatky boli ako vždy ťažké, ale postupne sa situácia stabilizovala a začali sme pracovať nielen na rozšírení našej ponuky, ale aj rozmachu predaja na ďalších trhoch. Na začiatku sme spolupracovali ešte s jedným partnerom, avšak po čase sme sa začali názorovo rozchádzať a tak sme našu vzájomnú spoluprácu ukončili.

Pamätáte si, kedy ste predali svoj prvý stolík? Ktorý typ stolíka to bol?

Áno, to si pamätám doteraz. Bola to Marie Antoinette a osobne sme tento stolík v jednu februárovú sobotu doviezli zákazníkovi do Petržalky.

Je náhoda, že majú vaše stolíky historické prevedenie? Máte radi históriu?

Áno, mám. Bol to jeden z mojich obľúbených predmetov v škole. Náhoda to nie je, keďže sme chceli dosiahnuť to, aby sa každá žena cítila ako princezná či kráľovná a mohla si dopriať dostatok priestoru pre svoje osobné potešenie.

Obľubujete historický film?

Historické filmy mám veľmi rád – preferujem tie s tematikou 2. svetovej vojny, nakoľko táto historická udalosť, ako aj história 20. storočia, má najväčší dopad na životy dnes stále žijúcich ľudí.

Vo vašej ponuke figuruje niekoľko toaletných stolíkov, každý s originálnym pomenovaním. Ako tieto názvy vznikali?

Tento systém napadol našej kamarátke Katke, ktorá je copywriterkou. Poprosili sme ju, či by nám mohla pomôcť vytvoriť nejaké texty k toaletným stolíkom a ona prišla s týmto nápadom, ktorý sme už potom postupne vyvinuli.

Ktorý stolík z vašej ponuky je pre vás ten najobľúbenejší a prečo?

Našim najobľúbenejším stolíkom je Marie Thérése, ktorý je zároveň aj najobľúbenejším z pohľadu našich zákazníčok.

Prebieha aj v oblasti toaletných stolíkov určitý vývojový proces?

Áno, momentálne veľmi intenzívne pracujeme na čiernej a hnedej edícii toaletných stolíkov, ktoré sa objavia v druhej polovici tohto roka. Spolupracovali sme aj s jedným lokálnym výrobcom na nie úplne typickom toaletnom stolíku, avšak tento model žiaľ veľký úspech nemal.

Ako by ste zhodnotili Slovensko ako trh pre podnikanie s toaletnými stolíkmi? Viete to porovnať aj so zahraničím?

Slovensko je rozvinutý a bohatý trh, na ktorom stále neutícha záujem o tento produkt. Fungujeme taktiež na českom, maďarskom a rumunskom trhu, pričom každý z týchto trhov má svoje špecifiká, rozdielny prístup k reklame ako aj svoje obľúbené modely.

Aké novinky plánujete do budúcna? Na čo sa môžu fanúšikovia vašich produktov tešiť?

Ako už bolo spomenuté, pracujeme na hnedej a čiernej edícii toaletných stolíkov, ktoré plánujeme uviesť do našej ponuky v druhej polovici roka 2017. Taktiež sme do nášho e-shopu pridali nový typ tovaru, ktorým sú šperkovnice, o ktoré je od uvedenia do predaja enormný záujem.

Kde si môžu vaše stolíky záujemcovia pozrieť a kúpiť?

Našu ponuku si môžu záujemcovia pozrieť a zakúpiť na webe www.toaletne-stoliky.sk.

Pridaj komentár