Progresívny fashion event otvorí medzinárodný festival súčasného dizajnu Bratislava Design Weeku (BADW), ktorý je najväčším medzinárodným festivalom súčasného dizajnu na Slovensku. Event, ktorý organizátori nazývajú Fashion situácia, prepája odevný dizajn, live dj set a výstavnú architektúru, navrhnutú len pre toto podujatie. Event nadväzuje na tému celého festivalu, ktorým je IDENTITA. V gotickom kostole Klarisky sa počas neho predstavia mladá slovenská odevná dizajnérka Terézia Feňovčíková, víťazka kategórie Objav BADW Awards 2017 a prvýkrát na Slovensku aj etablovaná česká odevná dizajnérka Hana Zárubová. Architektúru, ktorá pracuje najmä so svetlom, navrhla dizajnérka Andrea Ďurianová v spolupráci s NOISVIZION. Live DJ SET bude v podaní Jimmiho P.

Česká dizajnérka Hana Zárubová a Terézia Feňovčíková zažiaria už o pár dní na Bratislava Design Weeku 2018! Čo všetko je ešte pre návštevníkov pripravené?

Hana Zárubová patrí medzi najrešpektovanejšie české odevné dizajnérky. Jej tvorba sa vyznačuje veľmi premyslenými, až architektonickými strihmi, minimalistickou farebnosťou, funkčnosťou a sofistikovanou výslednou formou. Heslo jej ateliéru je menej masovosti, viac individuality. Hana Zárubová získala už 2x ocenenie Odevný dizajnér roka v súťaži Czech Grand Design a to v roku 2010 a v roku 2012. Na BADW predstaví svoj Crème de la Crème: výber z kolekcií A/W 2016/2017 – Amrum a A/W 2017/2018 2M2C v novom stylingu. Kombinácia výsostných zimných produktov s nadčasovými šatami, kombinácie teplých materiálov s ultralight látkami.

Terézia Feňovčíková, absolventka odevného dizajnu na VŠVU, predstaví kolekciu ONEHAN, ktorá vychádza z ocenenej kolekcie HANBOK. Špecifikom kolekcie nie je len 3D forma vybudovaná stenami trojuholníkov, ale ich spätný posun do plochy. Strihové riešenie jednotlivých prvkov ukazuje vo viacerých variantoch. Od splývavých po nadrozmerné a to cez šírku aj dĺžku odevnej kompozície. Kolekcia je zostavená z farebného kontrastu a naďalej pracuje s bielou, režnou verzus čierna (pôvodne z -2, forma svetla a tieňa). Ale je už doplnená aj o farebnú plochu batikovanú technikou shibori a lavírovanú tlač. Batika vytvára motív štvorcov a potlač pracuje s fotografiou od Ľuboša Kotlára a motívom jedného doláru.

Fashion situácia prebehne už 7.6.2018 o 20:00 v kostole Klarisky na Klariskej ulici v Bratislave

Pridaj komentár