Dobročinný Ples v opere sa aj tento rok snaží upriamiť pozornosť na vzdelávanie detičiek so zdravotným znevýhodnením. Pomoc iným je blízka aj množstvu prominentných hostí, ktorí sa plesu každoročne zúčastňujú. O to viac, ak ide o deti. K tým vždy mala blízko aj modelka a moderátorka Lucia Hablovičová, preto nie je vôbec prekvapivé, že si otvorila vlastnú škôlku. Na rozdiel od iných podobných zariadení majú u nej otvorené dvere všetky deti, bez ohľadu na to, aký je ich zdravotný stav.

Bývalá Misska Lucia Hablovičová patrila dlhé roky medzi najkrajšie ženy slovenského šoubiznisu. Z toho sa časom síce stiahla, no dodnes navštevuje spoločenské akcie, kde patrí medzi najlepšie oblečené ženy večera. Sympatická brunetka pravidelne navštevuje dobročinný Ples v opere a inak tomu nebude ani tento rok. Pri výbere plesových šiat ostáva verná svojmu obľúbenému návrhárovi.

„Šaty budú od Borisa Hanečku, a tak ako každý rok, opäť si to nechávame na poslednú chvíľu. Dúfam, že sa stihneme aspoň stretnúť a porozprávať o tom. Verím, že základné pravidlá bontónu ovláda každá dáma, ktorá sa vyberie na ples. Občas sa ešte na rukách žien objavia hodinky, ale myslím si, že najpodstatnejšie je, aby sa cítili krásne a užili si večer. O tom ples predsa je.“

Výťažok z Plesu v opere tento rok opätovne putuje na inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením. Táto téma je Lucke veľmi blízka, pretože sama vlastní škôlku, do ktorej prijíma aj detičky so zdravotným znevýhodnením.

„Vyštudovala som pedagogickú školu so zameraním na vychovávateľstvo a učiteľstvo v MŠ, takže prostredie škôlky mi bolo odjakživa blízke. Počas tých rokov, ktoré sa venujem škôlke, sme adaptovali do kolektívu zdravých detí aj niekoľko detí s rôznymi  diagnózami. Viem preto reálne posúdiť, do akej miery vie ovplyvniť inklúzia životy zdravých aj nie celkom zdravých detí,“prezrádza mamička, ktorá už mala v škôlke niekoľko detí s ľahšími formami autizmu aj dievčatko s Downovým syndrómom.

Lucia okrem pracovných povinností stíha aj výchovu päťročného synčeka Thea, ktorý je pre ňu vždy na prvom mieste.

„Mám asi to šťastie, že robím prácu, ktorá ma napĺňa a baví. Veľmi rada trávim čas so svojim synom, takže aj napriek tomu, že sa nemám kedy venovať nejakým koníčkom, prežívam krásne a pohodové dni. Minulý rok som dokonca na staré kolená začala študovať na vysokej škole, tak snáď to môžem nazvať svojim koníčkom,“ hovorí krásna brunetka, pre ktorú je modeling s úlohou mamy nezlučiteľný.

Pridaj komentár