Čo vlastne robí človeka atraktívnym? Túto otázku si položili aj mnohé vedecké tímy, na ktorú nám napokon aj prinášajú odpoveď. Po rokoch usilovného štúdia, výskumníci z rôznych kútov sveta, vypracovali všeobecný zoznam vecí, ktoré robia atraktívnejších ľudia častejšie, než tí ostatní. Poďme sa pozrieť na výsledky tejto štúdie spoločne.

Ako byť atraktívnejší? Tu je 8 vedecky overených spôsobov!

1. Zmysel pre humor

Každý vie, že smiech je nesmierne nákazlivý a ľudí priam priťahuje. Veď kto by sa nechcel zasmiať na dobrom vtipe? Okrem toho rad štúdií ukazuje, že ženy priťahujú najmä muži, ktorí ich vedia nahlas rozosmiať. Pre mužov nie je humor u žien taký podstatný ako ich úsmev, ktorý vždy uvítajú. Nuž, pokiaľ vám nenapadá žiaden vtip, pokúste sa na vášho partnera usmiať.

2. Prostredie

Výskumníci z Kalifornskej univerzity prišli na to, že ľudia sa zdajú byť príťažlivejší, pokiaľ sa nachádzajú v skupine. Je to v dôsledku toho, že náš mozog spracováva viaceré tváre ľudí naraz a vyberie si v skupine tak nejaký „priemer“ a vy tak môžete zažiariť.

3. Prístup, postoj

Viaceré štúdie preukázali, že otvorený a sebavedomý postoj nás priťahuje oveľa rýchlejšie, aj keď danú osobu vidíme prvýkrát. Ešte stručnejšie povedané, každému koho stretnete, venujte vrúcne objatie – prelomíte tak ľady a človek vás začne vnímať ako priateľského človeka už od samého začiatku.

4. Komunikácia

Výskum z Harvardu dokazuje, že pokiaľ v konverzácií neustále hovoríme len o sebe, mozog nášho oponenta to vníma, ako by sme hovorili napríklad o dobrom jedle. Takýto rozhovor nemusí byť pre toho druhého práve najveselší. Pýtajte sa preto druhej osoby rôzne nekonvenčné otázky, aby aj on dostal šancu prejaviť sa. Nakoniec nájdete spoločnú téme, ku ktorej sa vyjadríte obaja.

5. Kvality lídra

Ľudí už odjakživa priťahujú vodcovské typy. V skutočnosti, ako vyplýva zo štúdie, ľudia v skupine často berú iniciáciu do vlastných rúk, než aby čakali na rozhodnutie druhého. Napríklad, spoločnosť CEO sa zdá byť atraktívnejšia pre svojich vlastných zamestnancov, než pre cudzincov. Predpokladá sa, že ľudia v určitej spoločnosti sa dobre poznajú, preto niektorým nevadí, keď niekto iný prevezme iniciatívu a niečo navrhne.

6. Výraz tváre

Švajčiarski vedci skúmali súvislosť medzi atraktivitou, ktorá vychádza z človeka a jeho úsmevom. Výsledkom je, že pre ostatných je najpríťažlivejšia tvár so širokým úsmevom. To je len ďalším dôkazom, že najlepším doplnkom nielen žien, ale i mužov, je úsmev. V niektorých ľuďoch evokuje úsmev pocit rodinnej pohody.

7. Správanie sa k ostatným

Láskavosť je vždy pôsobivá. V roku 2014 vedci z Číny pozorovali, že pokiaľ človek počuje niečo dobré o druhej osobe, nachádza v nej istý druh psychickej atraktivity. Ako keď niekto rozpráva o svojom pozitívnom a láskavom kamarátovi – máte potom tendenciu, sa hneď s takýmto človekom zoznámiť. Takže láskavosť by v arzenále vašich vlastností nemala rozhodne chýbať. Nielenže to zlepší to pohľad druhých na vás, ale môžete tak urobiť svet o niečo lepším miestom.

8. Osobná povaha

Oficiálne nejestvuje žiadna jednoduchá cesta, ako sa stať atraktívnejším. Všetka krása sa ukrýva vo vašich očiach. Ďalšie štúdie ukázali, že naše príťažlivosť je do značnej miery ovplyvnená okolím, skúsenosťami a prekvapivo chuťou. Vždy ostaňte samými sebou, pretože jedného dňa sa do vás niekto zamiluje a bude milovať osobnosť ktorou ste a nie tú, ktorou sa snažíte byť.

Pridaj komentár