Handmade výrobky, oblečenie ušité pani krajčírkou alebo ručne pletené svetre majú svoje osobité čaro, ktoré do každého kúsku oblečenia či módneho doplnku vkladá svojou prácou ich samotný výrobca. Práve úcta k práci ľudských rúk bola hlavným podnetom a presvedčením talentovanej Michaely Jancekovej k založeniu mladej slovenskej značky s názvom Mifferent. Dá sa povedať, že Michaela má háčkovanie istým spôsobom doslova v génoch, nakoľko si dodnes z detstva pamätá cinkanie maminých ihlíc a obratné narábanie háčikom.

Buďte originálna, štýlová a prispejte k záchrane našej planéty! Jedinečné odličovacie tampóny značky Mifferent si zamiluje každá z nás!!!

Popri štýlových tričkách, sa môže značka pochváliť niečím, čo u nás nie je vôbec bežné a to originálne háčkovanými odličovacími tampónmi. Ako vznikla idea háčkovania odličovacích tampónikov?

„Nuž, v poslednej dobe sa čoraz viac dostáva do povedomia ľudí, v akom stave je naša planéta. Keďže mi to nie je jedno, hľadala som si o tejto téme veľa informácií a bola som naozaj zhrozená. Uvedomila som si, že aj ja sa svojim konzumným spôsobom života podieľam na týchto veciach, a tak som sa rozhodla žiť zodpovednejšie, zaujímať sa o pôvod produktov, kupovať si len veci, ktoré naozaj potrebujem a nenosiť si domov zbytočný odpad. Začalo sa to vyhýbaním sa plastovým vreckám a postupne presedlávam aj na bezobalovú kozmetiku. Myslím, že na každú zmenu treba ísť postupne, dať si na to potrebný čas a vyskúšať, čo komu vyhovuje a nebyť kvôli „zero waste“ v strese. Aj malý krok je lepší ako žiadny,“ prezrádza Michaela Janceková.

Keď Michaela jedného dňa vyhadzovala smeti z kúpeľne, uvedomila si, že väčšinu odpadu tvoria jednorazové odličovacie tampóny. Bol to moment kedy si uvedomila, že by sa to dalo vyriešiť viackrát použiteľnejšou verziou.

Následne poprosila maminu, ktorá ju naučila háčkovať, za čo jej je veľmi vďačná. Dnes je pre Michaelu háčkovanie relax a pre jej maminu radosť, že v háčkovaní bude pokračovať aj ďalšia generácia rodiny (úsmev).

Michaelu Jancekovú odjakživa lákalo robiť veci inak, ako boli zaužívané a hrať sa s možnosťami, ako vymyslieť kreatívnejšie alternatívy. Práve z tohto postoja pochádza aj samotný názov značky Mifferent, ktorý je odvodený od anglického slova „different“, ktoré v preklade znamená – odlišný, nerovnaký.

„Baví ma hľadať alternatívy, nové riešenia a pozerať sa na veci z rôznych uhlov pohľadu. Keďže mám trochu obchodného ducha, chcela som vytvoriť niečo, čomu sa budem venovať, čo ma bude baviť, ale zároveň aj bude dávať zmysel. Produkty tvorím s láskou, vkladám do nich kúsok seba a pri každej objednávke sa teším, že som niekoho inšpirovala a možno aj mojim pričinením bude odpadu na Zemi o niečo menej,“ prezradila o svojej práci zakladateľka slovenskej značky Mifferent – Michaela Janceková.

Pridáte sa k jej krásnemu poslaniu aj vy?

Pridaj komentár