Buď trendy aj ty! Opäť sú tu farby, ktoré prináša leto 2015

274
Buď trendy aj ty! Opäť sú tu farby, ktoré prináša leto 2015 7

Leto 2015 so sebou prináša množstvo farieb a inak tomu nebude ani túto sezónu. Jasné, jemné, prírodné neutrálne. Mäkké, chladné odtiene sa miešajú s teplejšími a vytvárajú príjemnú harmóniu počas dňa i teplých nocí. Farbou roka 2015 je zemitá, sýta bordová, výrazná, červená farba menom marsala.Názov marsala je inšpirovaný známym a obľúbeným talianskym vínom, ktoré pochádza z vínnych pahorkov v okolí rovnomenného sicílskeho mesta. Jej zemitosť bola obľúbená v 30., 40. a 50. rokoch. Na autách, oblekoch aj spoločenských šatách sa objavovala po roku 1970.

Buď trendy aj ty! Opäť sú tu farby, ktoré prináša leto 2015

farby_leta_2015_mmagazin1

Čo by to bolo za leto, keby sa v našich šatníkoch nenachádzal nejaký kúsok „slniečkovej“ farby? Dodá nám energiu a úsmev na tvári.

„Slniečková žltá“

farby_leta_2015_mmagazin2K top farbám sezóny patrí aj takzvaná „Strawberry Ice“. Jemná, očarujúca ružová, ktorá v sebe nesie krehkosť, jemnosť a citlivosť.

„Strawberry Ice“

farby_leta_2015_mmagazin3

Kedy žiarivú oranžovú, ak nie cez leto, však? Tejto farby sa netreba báť, stačí ju dobre skombinovať, a aj vy sa môžete cítiť ako pravá dáma.

Žiarivá oranžová

farby_leta_2015_mmagazin4

Cez farby sme sa preniesli až k neodmysliteľnej modrej, ktorá sa s letom viaže belasým nebom či vodou. Tento rok nám ponúka veľkú škálu odtieňov, no top sú aquamarínová, nebeská modrá, ktorá v nás evokuje jemnosť a ľahkosť.

Nebeská modrá

farby_leta_2015_mmagazin5

A nezabúda sa ani na klasickú modrú, kráľovskú, ktorá v sebe nesie eleganciu, harmóniu a pokoj. Nebojte sa kombinovať modrú s modrou. Fantázií sa medze nekladú.

farby_leta_2015_mmagazin6Farby sú obľúbené i v kozmetike. Laky na nechty, rúže či očné tiene. Na povrch sa z morských hlbín opäť vynorili modré, očné linky. Bohaté odtiene azúrovej, ktoré pripomínajú Stredozemné more.

farby_leta_2015_mmagazin7

Make-up artistka Mary Greenwell, medzi ktorej klientov patrí aj Dakota Johnson a Cate Blanchett, odporúča modré, očné linky v spojitosti s bronzerom a jemným leskom na pery. Výber je naozaj široký od najlacnejších až po kvalitné ako sú od značky Mac, Chanel alebo Dior.

farby_leta_2015_mmagazin8

[Sandra/vogue.com/akademiakrasy.sk/sandramandakova.blogspot.sk]

Pridaj komentár