Tóny elektroswingu a smooth jazzu, vzácne automobilové veterány, kultové motorky Café Racers a nezameniteľná chuť koňaku s 250 ročnou históriou. Prvý ročník Hennessy Classy privítal milovníkov nadčasového štýlu pánskej elegancie.

Bratislava oslávila moderného gentlemana! Aký bol prvý ročník exkluzívneho podujatia Hennessy Classy?

V sobotu 28. októbra sa v industriálnej budove bratislavskej Mlynice konal večierok spojený s výstavou moderného gentlemanstva. Obleky, kravaty, gramofóny, britvy, barberská a tattoo live show, ale aj kultové café racers, motorky v custom úprave, spájané s érou rockenrollu.

Hennessy Classy vyvážilo eleganciu mužského sveta s priznaním jej maskulínnej  podoby, ku ktorej patrí motorový olej, kožené doplnky a technologické “hračky”, akými sú napríklad jetsurf či štvorkolky.

Prvý ročník podujatia premostil komunitu ľudí, s podobnými záujmami. Cítiť to bolo i na zostave hostí, osobnosti zo showbiznizu ako Robo Opatovský, Marcela Molnárová, manželia Drapákovci či Eva Černá, zberatelia veteránov, mladí i vyzretejší priaznivci renesancie gentlmenstva zo širokej verejnosti, pre ktorú bol vstup zdarma.

Čerstvo zrekonštruovaný priestor niekdajšej pórobetónky zažiaril výstavou automobilových veteránov, inštalovaných v epicentre diania. Ak by ste po jednom zatúžili, potrebovali by ste rozpočet na úrovni nehnuteľností v lepších štvrtiach hlavného mesta.

Nechýbalo legendárne Porsche vo verzii 356 a 911, luxusný Mercedes s ročníkom výroby 1970, Tatra 603, či Mustang prvej generácie, ktorý z výrobnej linky vyšiel len päť dní potom, čo automobilka Ford spustila výrobu tejto štvorkolesovej krásky.

„Nevnímam to ako investíciu, ale nepovažujem sa ani za zberateľa,” priznáva majiteľ vzácneho päťdesiatročného Jaguára e-type, Pavel Arpai, ktorý na automobilové zrazy chodí už od 90. rokov, často v sprievode manželky a vnučky.

“Vďaka tomu sa nám podarilo navštíviť snáď všetky hrady a zámky na Slovensku i v Čechách a zopár aj v zahraničí. Nie je to lacný koníček, ale otvára vám dvere do veľmi príjemnej spoločnosti ľudí s podobnými záujmami.“

A práve príjemná spoločnosť sa stretla v sobotu na Hennessy Classy – zrazoví nadšenci, známe tváre showbiznisu, ľudia z fashion oblasti, dámy a páni, ktorí vedia oceniť sofistikovanú eleganciu.

Čaro vyzretého šarmu sa napokon zhmotnilo aj na prehliadkovom móle. „Classy je pre mňa synonymom elegancie a jednoduchosti. Nesie so sebou dávku vážnosti a sebavedomia, vyzdvihuje osobnostnú charizmu indivídua.

Malé detaily v kombinácii s hlavným prvkom tvoria celistvosť a outfit za sebou zanecháva pôsobivý dojem,” opisuje Jozef Grondžák z Lombardi Fashion House.

Na fashion show zažiarili aj páni v modeloch zákazkového krajčírstva Bizarre a keďže do sveta džentlmenov dámy nepochybne patria, outfity pre ne predstavila známa slovenská návrhárka Izabela Komjati. Jej tvorbu typickú eleganciou, v ktorej nie je nič prvoplánové, predviedlo desať krások, o ktorých vizáž sa postaralo štúdio Beauty Lab Bratislava.

Na móle sme mohli netradične vidieť speváčku Marcelu Molnárovú, či hudobníka Petra Bažíka, ktorý sa prítomným predviedol ako výborný huslista.

K silným momentov programu patrilo spoločné vystúpenie 77-ročného klavírneho virtuóza Braňa Hronca s dcérou, speváčkou Suzie, kabaretné predstavenie tanečníkov River Park Dance School, ale aj spomínaná live show barberov a tattoo artistov.

Nevšedný industriálny priestor doplnili diela sochára Jakuba Trajtera, laureáta Ceny Martina Benku za rok 2014 a vernisáž úspešnej fotografky Mariety Zuzíkovej.

“Všetci, ktorí tu dnes sme, presahujeme svojou tvorbou alebo záujmami svet classy, u niekoho sú to veterány, u iného motorky, obleky, britvy a v neposlednom rade kvalitný koňak Hennessy,“ prezrádza Stano Kočan, hlavný kreatívec eventovej agentúry Cherry & Cherry.

„My sme sa rozhodli tento svet zjednotiť v štýlovom večierku, ktorý gentlemanskú zmes koncentruje a ktorý si radi zopakujeme aj o rok .“

FOTO: Martin Radim & Katka Predajnianská

Pridaj komentár