Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, Bourák je komédia zo súčasnosti. Trochu gangsterka, trochu čierna a trochu hudobná. V podaní skvelých českých a slovenských hercov sa v nej striedajú absurdné situácie s romantikou a rokenrolové „vypaľováky“ so zamilovanými baladami.

Zárukou kvalitného filmového zážitku je ostrieľaná dvojica Ondřej Trojan a Petr Jarchovský, ktorí spoločne spískali úspešnú snímku Občiansky preukaz.

Príbeh filmu sa točí okolo Kamily (Veronika Marková), ktorá má 18 rokov a je úplne zúfalá. Žije v meste, kde zdochol pes, práve prišla o prácu a má plné zuby svojich nedospelých rodičov.

Jej otec (Ivan Trojan), večný puberťák, kšeftuje s vrakmi áut a chodí trsať rock´n´roll s babenkou, čo vyzerá ako zo starého amerického katalógu na podprsenky (Alena Pajtinková).

Rezignovanú matku (Kristýna Boková) balí lokálny gangster (Jiří Macháček), ktorému padol biznis, pretože mesto zakázalo hracie automaty. Kamila sa však nevzdáva a rozhodne sa o svoju rodinu a svoje šťastie zabojovať … musí už len presvedčiť mamu, aby otcovi konečne pristrihla tie jeho vypelichané krídelká!

Pod režisérskou taktovkou Ondřeja Trojana sa okrem hlavnej postavy „Bouráka“ v podaní Ivana Trojana, vo filme predstavia také herecké esá ako Veronika Marková, Kristýna Boková, Jiří Macháček, Petra Nesvačilová, Alena Pajtinková, Kateřina Winterová, Ady Hajdu, Jaromír Dulava, Kryštof Hádek, Petra Polnišová, Milan Ondrík a ďalší.

Macháček

Českú komédiu Bourák prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Forum Film

Pridaj komentár