Americká kapela Bon Jovi, ktorá bola pred časom uvedená do Rock’n‘rollovej siene slávy, vydáva nový videoklip k aktuálnemu singlu Story Of Love zo svojho pätnásteho štúdiového albumu 2020.

Video je inšpirované textom skladby a ukazuje čriepky z rodinného života skladateľa Jona Bon Joviho cez predtým nezverejnené rodinné fotografie a domáce videá.

„Hoci som Story Of Love písal o svojej rodine, dúfam, že keď si ľudia pieseň vypočujú a pozrú sa na video, uvidia seba a svoju rodinu,“ povedal Bon Jovi.

Počas slávnej kariéry trvajúcej viac ako tri desaťročia, si Bon Jovi od svojho vzniku v roku 1983 vybojovali miesto medzi najväčšími svetovými rockovými kapelami a boli uvedení aj do Rock’n‘rollovej siene slávy (Rock and Roll Hall of Fame).

Na svojom konte majú viac ako 130 miliónov predaných albumov po celom svete a rozsiahly katalóg hitov. Skupina vypredala tisíce štadiónových koncertov vo viac ako 50 krajinách sveta pre viac než 35 miliónov fanúšikov.

Výťažok zo vstupného na koncerty Bon Jovi len za posledné desaťročie presiahol jednu miliardu dolárov.

OTS k albumu 2020 (preklad, vyšlo 2. októbra 2020)

„… Je to brilantné…“ – USA TODAY

V roku, ktorý vzdoroval všetkým očakávaniam, vydala kapela uvedená do Rock’n’rollovej siene slávy Bon Jovi svoj 15. štúdiový album 2020 vo vydavateľstve Island Records.

Už dnes kritikmi uznávaný album popísali v USA TODAY slovami „Brilantný“ a Associated Press písal o hĺbke textov v piesňach, ktoré zaznamenávajú bolesť, stratu, strach a smrť koronavírusom, policajné zabíjanie a masové streľby.

S turné na vedľajšej koľaji uviedla kapela album špeciálnym vystúpením v rádiu iHeart 2. októbra 2020. Kapela uviedla nové skladby z 2020 spolu s niekoľkými obľúbenými klasickými hitmi.

Pôvodne mal album vyjsť 15. mája 2020 a bol dokončený so šírkou a hĺbkou piesní pre náročný a rozhodujúci volebný rok. Spolu s celou Amerikou sa Jon ocitol neočakávane v pandémii koronavírusu, ktorá zmenila svet a po ktorej rýchlo nasledovali ohromujúce udalosti smrti Georga Floyda a následné národné hnutie za rasovú rovnosť. Vedel, že o roku 2020 sa dá povedať ešte viac. Pri písaní z domáceho štúdia sa zrodili dve nové piesne: „American Reckoning“ a „Do What You Can“, ktoré zahŕňajú tieto udalosti a kompletizujú album.

Jon, ktorý je dobre známy vďaka svojej rozsiahlej filantropickej práci, strávil úvodné dni a týždne karantény so svojou manželkou Dorotheaou a pomáhali nakŕmiť ľudí v núdzi v ich komunitnej reštaurácii JBJ Soul Kitchen Community v Red Bank v štáte New Jersey. Neskôr si pár otvoril Potravinovú banku na východnom konci Long Islandu, aby uspokojil potravinové potreby tamojšieho obyvateľstva v núdzi.

„Žiadna skupina nevyvolávala viac empatie, vyjadrovala pocity neistoty a utešovala fanúšikov upokojením ako rockers z Jersey v prvých týždňoch vypuknutia,“ uviedla USA Today o vplyve legendárnej kapely počas týchto historických týždňov.

Pridaj komentár