Od svojho prvého vydania z roku 1892, sa až do súčasnosti dostalo na titulku amerického vydania magazínu VOGUE spolu iba deväť pánov. Vzhľadom na viac ako 100-ročné pôsobenie tohto prestížneho magazínu, je to veľkou vzácnosťou.

Vtedajší manželia herec Richard Gere a modelka Cindy Crawford na titulke z mesiaca november 1992

Celú túto éru odštartoval v roku 1992 herec Richard Gere, ktorému patrí toto historické prvenstvo. Pózujúc so svojou vtedajšou manželkou Cindy Crawford, to bol jeden z dvoch manželských párov, ktorý sa na titulke American VOGUE objavil.

Herec George Clooney a modelka Gisele Bundchen na titulke z mesiaca jún 2000

Pred dlho očakávanou svadbou, sa stal druhým párom na titulke amerického vydania magazínu VOGUE rapper Kanye West a mediálna osobnosť Kim Kardashian.

Basketbalista LeBron James a opäť modelka Gisele Bündchen na titulke z mesiaca apríl 2008

Vzhľadom na vtedajšiu popularitu známej reality show zo zákulisia rodiny Kardashian, bola táto titulka jedným z najkontroverznejších príbehov magazínu Vogue.

Plavec Ryan Lochte, futbalistka Hope Solo a tenistka Serena Williams na titulke z mesiaca jún 2012

Ďalšou titulkou, o ktorej sa veľa diskutovalo, bola tá z apríla roku 2008, na ktorej zažiaril basketbalista LeBron James a modelka Gisele Bündchen.

Rapper Kanye West so svojou súčasnou manželkou Kim Kardashian na titulke z mesiaca apríl 2014

Kritici pojednávali o tom, že titulka má rasový podtón a prirovnali ju k slávnej ilustrácii King Konga držiaceho ženu v šatách s podobnou siluetou, ako má Gisele.

Herecké duo Ben Stiller a Penélope Cruz na titulke z mesiaca február 2016

S príchodom ďalšieho muža na titulku, sa už Vogue vyhol akýmkoľvek ďalším kontroverzným situáciám. Stal sa nim olympijský víťaz v plávaní Ryan Lochte, ktorému robila spoločnosť futbalistka Hope Solo a tenistka Serena Williams.

Olympijský atlét Ashton Eaton a modelka Gigi Hadid na titulke z mesiaca august 2016

Talentovaná trojica, ktorá patrila do vtedajšieho hviezdneho olympijského tímu Spojených štátov amerických, skrášlila prestížny magazínu mimoriadne patriotickou titulkou v mesiaci jún 2012.

Opäť modelka Gigi Hadid, tentokrát so svojim priateľom a spevákom Zaynom Malikom na titulke z mesiaca august 2017

Propagujúc filmovú novinku Zoolander 2, vynikol na ďalšej ikonickej titulke herec Ben Stiller, bok po boku s krásnou herečkou Penélope Cruz. Ben si neodpustil s filmom spojený originálny kostým, bez ktorého si ho už mnohí filmový fanúšikovia nevedia ani len predstaviť.

Spevák Justin Bieber a modelka Hailey Baldwin na titulke z mesiaca marec 2019

Našli ste si medzi deviatimi ikonickými titulkami aj svojho obľúbenca?

Pridaj komentár