Do kín po celom Slovensku už dorazila akčná historická dráma s názvom Woman King, ktorá je inšpirovaná skutočnými udalosťami. Film rozpráva príbeh ženskej jednotky bojovníčok afrického kráľovstva Dahome a ich nebojácnej generálky Naniscy, ktorú stvárnila oscarová Viola Davis.

Spolu s talentovaným ansámblom hereckých kolegov prináša slovenským divákom zážitok ospevovaný kritikmi a fanúšikmi po celom svete.

Snímka si zatiaľ získala 94 % pozitívnych recenzií od takmer 200 kritikov na populárnej stránke Rotten Tomatoes a 99 % pozitívnych reakcií z viac ako 5 000 divákov.

Trúfneme si predpokladať, že historická dráma sa nevyhne nomináciám na najrôznejšie filmové ocenenia a určite sa posnaží upútať pozornosť prestížnych Oscarov.

The Woman King je neobyčajný príbeh o Agoije, ženskej jednotke bojovníčok, ktoré chránili africké kráľovstvo Dahome počas 19. storočia. Ich schopnosti a nebojácnosť nemali vo svete obdoby.

Dej snímky The Woman King rozpráva výnimočný príbeh generálky Nanisca (oscarová Viola Davis), ktorá trénuje a vychováva ďalšiu generáciu vojačiek. Pripravuje ich na boj proti nepriateľovi, ktorý je odhodlaný zničiť ich spôsob života. Za niektoré veci sa oplatí bojovať …

Snímku The Woman King prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár