S pribúdajúcimi stupňami na teplomery a čím ďalej, tým viac slnečnými dňami, meníme aj náš šatník. Teplejšie, zimné kúsky ukladáme na vrchné poličky a tak isto je to aj s topánkami. Už takmer všetky čižmičky máme starostlivo uložené a postupne vyberáme svieže, letnejšie kúsky. Avšak, ktoré sú tie naj?

Klasické modely so sviežimi vylepšeniami

Podľa najnovších trendov z módnych prehliadok stavili módni návrhári na overené štýly, strihy a materiály topánok. Avšak s jedinečnými vylepšeniami a oživeniami.

Aj keď sa môže stať, že niektoré z najnovších topánkových hitov máte už v šatníku, pozorne čítajte, ktoré dámske topánky na túto jar a leto budú trendy.

Pohodlnosť nadovšetko

Nestarnúca obuv, ktorú môžete využiť v ležérnych, športových či dokonca elegantných outfitoch sú dámske tenisky. Kým minulú sezónu boli na popredných priečkach štýlové tenisky na jemne vyvýšenej platforme, v roku 2021 naopak kraľujú atypické tenisky, ktoré majú buď zaujímavú podrážku, farby alebo dizajn.

Vyššie sme spomínali, že niektoré minuloročné trendy budú štýlové aj tento rok. Ako si minulý rok dámy, ale aj módni návrhári obľúbili tenisky so štrasovými detailmi, tak tomu bude aj tento rok. No latka sa posunula vyššie a okrem štrasových aplikáciách sú na jazykoch tenisiek momentálne trendy aj výstredné kvety alebo jemné perličky. Výber je iba na vás, avšak odporúčame perličkové tenisky kombinovať skôr v elegantnejších outfitoch.

Elegantné mokasíny si zamilujete

My nepoznáme pohodlnejšie a elegantnejšie topánky na jar, než sú dámske mokasíny. Môže sa zdať, že táto obuv prevláda v pánskom šatníku, no čoraz viac žien si túto pohodlnú obuv vyberá do svojich outfitov.

Výhodou dámskych mokasín je to, že sa môžu nosiť počas chladnejších, ale aj teplých dní. Keď sú chladnejšie dni, do mokasín si môžete jednoducho obuť jemné pančuškové ponožky, ktoré si potom v priebehu dňa, ak sa oteplí, vyzujete. Počas teplých dní môžete nosiť mokasíny na bosú nohu. Avšak, na trhu je momentálne veľmi veľký výber – od uzatvorených mokasín až po takzvané „našuchovacie“, v ktorých je vaša päta odhalená.

Mokasíny získali na popularite vďaka svojej pohodlnosti v podobe mäkkých materiálov a plochej podrážky. Dámy, ktoré preferujú minimalistický štýl si určite zamilujú jednoduché kožené alebo semišové mokasíny. Tie, ktoré rady experimentujú, siahajú po kožených mokasínach s rôznymi štrasovými doplnkami ako retiazkami alebo strapcami.

Sandáliky naše každodenné

Osobne nepoznáme lepšiu obuv na teplé dni, ako sú sandáliky. Táto univerzálna obuv sa môže nosiť v elegantných, ale aj ležérnych outfitoch, na spoločenské udalosti alebo iba na prechádzky mestom či do prírody.

Tento rok sú trendy najmä sandáliky s prepletanými remienkami, na ktorých sú rôzne štrasové aplikácie ako kamienky alebo perličky. Pre dámy, ktoré preferujú jednoduchšiu obuv sú ideálne sandáliky s remienkami, ale aj jemnými šnúrkami, v ktorých dokonale vynikne ich noha.

Avšak pozor, sandáliky nemusia mať iba rovnú podrážku. Momentálne sú trendy aj s vyššou platformou, ktorá v prvom rade zaručuje pohodlnosť počas nosenia, ale aj opticky predĺži dámske nohy vďaka platforme, ale aj prípadnému zapínaniu nad členkami. Ďalším dôležitým faktom pri nosení sandálikov je aj dokonalá pedikúra, na ktorú by sa nemalo zabúdať.

Ako samé vidíte, trendy na rok 2021 sú takmer totožné s tými minuloročnými s pár výnimkami ako výraznejšie farby, aplikácie alebo strihy. No nemôžete zabudnúť urobiť priestor vo vašom botníku aj dámskym mokasínam, ktoré prekonávajú všetky módne trendy v oblasti obuvi vďaka ich praktickosti a elegantnému dizajnu.

Pridaj komentár