Veľkolepú historickú drámuApoštol Pavol si môžu fanúšikovia kvalitného filmu vychutnávať už aj v slovenských kinách. Biblický príbeh približuje život Pavla, prvého vodcu kresťanov po Kristovej smrti. Film, v ktorom hviezdia Jim Caviezel (Ježiš z Umučenia Krista) a James Faulkner (seriál Game of Thrones) odhaľuje aj temnú minulosť najznámejšieho apoštola.

Biblická dráma Apoštol Pavol poukazuje na silu a nezlomnosť ľudského ducha!!! Čo o tejto filmovej novinke píšu svetoví kritici?

Jedna z najdôležitejších osobností raného kresťanstva bola totiž kedysi jedným z prenasledovateľov Ježišových prvých nasledovníkov. Zahraniční kritici označujú film Apoštol Pavol ako jeden z najlepších biblických filmov posledných rokov.

Počas prenasledovania kresťanov na začiatku nášho letopočtu je Pavol uväznený rímskym cisárom Nerom. V tmavej, chladnej cele bojuje s hladom, samotou, no tiež s výčitkami svedomia z vlastnej farizejskej minulosti.

Jeho jediným verným spoločníkom ostal Lukáš, ktorý počas svojich návštev v Pavlovej cele spisuje zážitky a učenie muža, ktorý sa stal neskôr známym ako Apoštol národov.

Jeden z najznámejších filmových kritikov súčasnosti, Richard Roeper z denníka Chicago Sun-Times uvádza: “Nádherne nakrútený a zahraný zmysluplný príbeh posledných dní apoštola Pavla.”

Ann Horaday z The Washington Post oceňuje presah filmu do súčasnosti: „Je to relevantný a inšpiratívny portrét vytrvalosti a pevnej viery zoči-voči zlomyseľnému tyranovi.” Simon Foster z portálu Screen-Space film vyzdvihuje nad podobné snímky posledných rokov. „Krásne remeselne zvládnutá dráma, ktorá vyčnieva z radu chatrných biblických filmov.”

Drámu Apoštol Pavol prináša na naše plátna distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár