Ben Young a jeho neuveriteľný príbeh mora v sochách zo skla

219
Ben Young a jeho neuveriteľný príbeh mora v sochách zo skla 4

Mladý, originálny a inovatívny. Aj takto by sme mohli opísať Novozélanďana, ktorý sa na umeleckú dráhu vydal ako samouk. V súčasnosti si Ben Young svoj umelecký sen žije v Austrálii a vytváraniu skulptúr mora zo skla sa venuje už viac ako 10 rokov. Práve inšpirácia v oceáne a jeho prístup k technike posunuli jeho výtvory na úroveň tých najjedinečnejších.

glass-sculptures-ben-young-mmagazin1Umelec Ben Young pri práci nepotrebuje žiadnu zložitú výbavu, práve naopak. Všetko, čo potrebuje sa ukrýva v predstavivosti, koncentrácii a precíznej práci jeho rúk. Základ jeho tvorby totiž spočíva v starom dobrom brainstormingu a následnom stvárnení 2D skeču do 3D vizuálnej podoby. Tu však komponuje majstrovské dielo ako unikát z kúsočkov rôznych štruktúr a farieb. Ide o akúsi symfóniu dimenzií. Koniec-koncov, prácu Bena Younga by sme mohli prirovnať k hotovej hre na Poseidóna, ktorý sa pokúša skrotiť vlny, ale v trochu inej forme – sklenenej.

glass-sculptures-ben-young-mmagazin1aBen Young sa o svoje najnovšie prírastky podelí na 21. ročníku Sculpture Objects Functional Art + Design (SOFA) Fair v Chicagu. Popredný festival umenia sa odštartoval už 6. novembra, v Navy Pier’s Festival Hall večerným otváracím ceremoniálom. Účastníci tu budú mať možnosť vidieť poklady galérií zo 14 krajín sveta.

glass-sculptures-ben-young-mmagazin2glass-sculptures-ben-young-mmagazin2a glass-sculptures-ben-young-mmagazin2b glass-sculptures-ben-young-mmagazin2c glass-sculptures-ben-young-mmagazin3 glass-sculptures-ben-young-mmagazin3a glass-sculptures-ben-young-mmagazin3bglass-sculptures-ben-young-mmagazin4 glass-sculptures-ben-young-mmagazin4a glass-sculptures-ben-young-mmagazin4b glass-sculptures-ben-young-mmagazin5 glass-sculptures-ben-young-mmagazin5a[Denisa/boredpanda.com/brokenliquid.com]

Pridaj komentár