Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať len ako zábava alebo hra, hádanky sú skutočným nástrojom na precvičovanie nášho intelektu. Štúdie v skutočnosti potvrdzujú, že stimulácia mozgu môže zlepšiť rýchlosť rozhodovacích schopností a zlepšiť krátkodobú pamäť. A to ešte nehovoríme o vzrušení z toho, keď sami nájdeme odpoveď na naozaj ťažkú hádanku. Ak tieto pocity s nami zdieľate, neváhajte sa pustiť do dnešnej nádielky hádaniek, ktoré vám dajú v mnohých prípadoch poriadne zabrať. A pozor! Ak si chcete každú hádanku skutočne užiť, nečítajte hneď odpoveď pod obrázkom.

Ktorá žena sa mu páči?

Naše chodidlá zvyčajne a nevedome smerujú k tomu, kto nás najviac zaujíma. Takže v tomto prípade sa mužovi páči dievča číslo 3.

Kto je zločinec?

Ak sa pozriete pozorne, môžete vidieť, že všetky kostýmy sú naozaj dobre vyrobené okrem čísla 3. Keď spáchal zločin, už mal na sebe stetoskop a ponáhľal sa obliecť si čokoľvek, čo našiel, aby vytvoril kostým: masku lebky, upírsky plášť, Hulkove nohavice a dokonca schmatol krík, aby ho použil ako tričko.

Kde sa stala chyba?

Mnohí si môžu myslieť, že prsteň je na nesprávnom prste. Ale to nie je odpoveď, pretože je to len normálny prsteň. Chyba je v hodinkách. Náramkové hodinky sú vyrábané s nastavovacím kolíkom vždy na pravej strane.

Nájdite 12 rozdielov!

Kto je ľavák?

Čašník pravou rukou drží podnos. Z toho môžeme povedať, že čašník je ľavák. Čašník totiž vždy berie podnos rukou, ktorá má najmenšiu zručnosť, aby obsluhoval stôl, čistil a vyberal riad rukou, ktorá má väčšiu silu a motorickú koordináciu. Odpoveď: Čašník je ľavák.

Kde je prsteň?

Balíček 1: „Tu.“ Ak je prsteň v balíčku 1, tvrdenie pri balíčku 2 je tiež správne. Preto budeme mať 2 pravdivé tvrdenia a nie len jedno.

Balíček 2: „Nie tu.“ Ak je prsteň v balíčku 2, informácie 1 a 2 budú nepravdivé, pričom tvrdenie 3 bude jediné pravdivé.

Balíček 3: „Nie je v balíčku 1.“ Ak je prsteň v balíčku 3, informácie 2 a 3 budú pravdivé, čo nezodpovedá podmienkam výzvy.

Odpoveď: Prsteň je v balíčku 2, pretože za tejto podmienky budú tvrdenia 1 a 2 nepravdivé a 3 je jediné pravdivé.

Ktorý zámok sa hodí ku kľúču?

Koľko hodín by mali ukazovať posledné hodinky?

Posledné hodinky by mali ukazovať 5:19, pretože medzi jednotlivými hodinkami sa pridáva 42 minút.

Ktoré vedro sa naplní ako prvé?

Potrubie, ktoré ide do 4, je uzavreté.

Potrubie, ktoré ide do 5, je tiež uzavreté.

Všimnite si, že 3 je nižšie ako 2.

Odpoveď: Môžeme konštatovať, že 3 sa zaplní ako prvé.

Dokážete odhaliť neveru svojho partnera v jeho aute?

Pridaj komentár