Nové dobrodružstvo jedného z najznámejších superhrdinov potvrdilo povesť mimoriadne očakávaného filmu. Batman sa vo svojom premiérovom týždni stal jednotkou návštevnosti slovenských kín – od štvrtkovej premiéry ho videlo 26 898 divákov, spoločne s predpremiérovými uvedeniami dokonca 29 057 divákov.

Filmový ponor do ulíc Gothamu, nasiaknutých zločinom, slávi úspechy aj vo svete. V USA zarobil počas premiérového víkendu viac ako 128 miliónov dolárov, čo je druhá najvyššia tržba z premiérového víkendu na tamojšom trhu od začiatku pandémie.

K nim si môže snímka pripočítať ďalších 120 miliónov dolárov zo zvyšku sveta. Všetko naznačuje, že režisérovi Mattovi Reevesovi sa podarilo naštartovať novú sériu, v ktorej sa nám obľúbený hrdina, jeho pomocníci aj protivníci, ešte niekoľkokrát vrátia.

Film sleduje Batmana, ktorý vo veľkomeste Gotham pôsobí ako maskovaný strážca spravodlivosti. Kým pouličné zločiny zvláda riešiť s prehľadom, prepracovaná séria vrážd vysokých predstaviteľov mesta bude očividne tvrdším orieškom. Na svedomí ju má neznámy Riddler – hádankár, ktorý necháva na mieste činu vždy aj odkaz pre samotného netopierieho muža. Batman bude musieť pátrať v hlbokom gothamskom podsvetí a spojiť svoje sily s nevypočítateľnou Catwoman, aby mesto zachránil od ďalších a ešte väčších násilností.

V hlavnej úlohe ikonického superhrdinu sa predstavuje Robert Pattinson, jeho hlavného protivníka Riddlera stvárňuje Paul Dano. John Turturro sa na plátne stáva bossom podsvetia, známym ako Carmine Falcone. Jeho pomocníka Penguina s chuťou hrá na nespoznanie zamaskovaný Colin Farrell. Catwoman, pri ktorej si nikto nemôže byť istý, na ktorej strane zákona stojí, stvárňuje herečka Zoë Kravitz. Aktuálnu jednotku návštevnosti, ktorá zbiera výrazne pozitívne ohlasy divákov i kritikov, do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Pridaj komentár