Takto sa bojuje za dobrú vec! Hráči z klubu HC ´05 iClinic Banská Bystrica známi ako „barani“, sa rozhodli aj tento rok odohrať benefičný zápas v špeciálnych čierno-ružových dresoch. Vďaka ich následnej dražbe sa im v spolupráci s Rotary Club Banská Bystrica Classic, podarilo získať finančný výťažok vo výške 3 616 €, ktorý poputuje na verejnú zbierku AVON Pochod 2020. Dražba prebiehala 5 dní na špeciálnom portáli a každý víťazný dražiteľ dostal k dresu aj certifikát autentickosti.

„Bolo nám cťou už tretí rok za sebou odohrať zápas v špeciálnych dresoch, z ktorých dražby poputujú finančné výťažky na charitatívny projekt AVON za zdravé prsia. Spolu sme predsa silnejší či už na ľade ako tím, alebo ako rodina či priatelia v súkromí. My bojujeme spoločne za zdravie tých, čo trpia rakovinou prsníka. urobte tak aj vy,“ vyzval všetkých obranca Ivan Ďatelinka.

Vyhlasovateľom verejnej zbierky AVON Pochod 2020 je občianske združenie Tak trocha inak, ktorého zakladateľkou a riaditeľkou je vyliečená onkologická pacientka Erika Mokrý, ktorá sama vie, aké je to pre ženu ťažké, prísť o korunu krásy. Aby všetky tieto ženy nezabudli na to, že ženskosť pramení z ich vnútra a nesúvisí so stratou vlasov, pripravila pre pacientky štartovací balíček, ktorý im má pomôcť prekonať prvotné obavy zodpovedaním najčastejšie kladených otázok a povzbudiť ich aj darčekom v podobe módnej šatky a AVON rúžu. Hokejový klub HC ´05 iClinic Banská Bystrica ako jeden z partnerov tohtoročného AVON Pochodu za zdravé prsia venuje vyzbierané finančné prostriedky na boj proti rakovine prsníka a šírenie povedomia o tomto ochorení prostredníctvom viacerých aktivít projektu.

„Vďaka spolupráci s HC ´05 iClinic Banská Bystrica dokážeme nás spoločný sen o pomoci onkologickým pacientkam premeniť na skutočnosť. Celý hokejový tím, dražitelia aj diváci už po tretíkrát dokázali, že im záleží na zdraví žien i mužov a že vďaka spoločnému úsiliu, odvahe a vytrvalosti, dokážeme bojovať a víťaziť aj v tých najťažších životných bojoch. Ďakujeme!“ uviedla za kozmetickú spoločnosť AVON Jana Pohorelská, Senior PR Specialist SR.

12. ročník AVON Pochodu za zdravé prsia sa uskutoční už 13. júna 2020 v Bratislave. Čím bude ale tento rok výnimočným? Po prvýkrát v histórii slovenského AVON Pochodu bude miesto štartu – Eurovea a miesto cieľa iné – areál jazera Kuchajda. Viac informácií o projekte AVON za zdravé prsia a o tohtoročnom AVON Pochode za zdravé prsia nájdete na webovej stránke zdraveprsia.sk a na Facebook-u Avon proti rakovine prsníka.

Pridaj komentár