Aj keď je jarné počasie ešte stále dosť nevyspytateľné, čas strávený na slnku vie každý deň mimoriadne spríjemniť. Aj to je dôvod, prečo si väčšina z nás vychutnáva voľné chvíle radšej na čerstvom vzduchu a v prírode. Pre tých z nás, ktorí si ale potrpia na väčšie súkromie, sa počas jarných či letných dní stáva terasa alebo balkón obľúbenou rekreačnou oblasťou.

Veď čo môže byť lepšie, ako oddychovať v pohodlí nášho domova? Vytvorte si preto aj vy oázu pokoja priamo vo vašom príbytku, ktorá by sa stala miestom, kde sa budete cítiť príjemne a v bezpečí. Ak ale neviete ako na to, radi vás inšpirujeme.

Ak máte také šťastie, že žijete v dome so záhradou, môžete si v lete užívať malú dovolenku každý deň a to priamo na vašej terase. Aby ste si ju však mohli naplno užiť, mali by ste si ju zariadiť nielen komfortne, ale i prakticky, a taktiež sa uistiť, že jej nechýba pohodlie a atmosféra, ktorá vo vás vyvolá príjemné pocity z každého okamihu.

Pomocou záhradného altánku si môžete vytvoriť miesto, ktoré vás ochráni pred slnkom a aj prípadným horším počasím. Pridajte tiež záhradný stôl so stoličkami (ideálne odolné voči slnku či vode) a základ pre útulné miesto je na svete. Výbornou voľbou pre záhradný nábytok sú prírodné materiály ako bambusové drevo, drevo alebo aj ratan. Ak trávite na vašej terase väčšinu voľného času, musíte sa cítiť čo najpohodlnejšie. Preto sa nebojte investovať aj do nábytku na relax – hojdacej stoličky, v ktorej si môžete ráno vypiť vašu obľúbenú kávu, perfektné lehátko na opaľovanie alebo zvoľte bohémsku hojdaciu sieť, kde si môžete v pokoji čítať knihu alebo si aj zdriemnuť. Správne osvetlenie na večer a samozrejme rastliny a kvety sú základom takejto dokonalej oázy pokoja. Preto na ne pri zariaďovaní vašej vonkajšej terasy určite nezabudnite. Vytvoríte si tak dokonalú atmosféru pre vás, vašu rodinu a priateľov.

Aj malý priestor sa so správnymi kusmi nábytku môže zmeniť na malý raj. Namiesto altánku a stolu s ratanovými stoličkami si môžete v prípade priestoru na balkóne zvoliť menší okrúhly stôl s dvoma skladacími stoličkami alebo väčšími vankúšmi, ktoré poslúžia ako pohodlné sedenie. Ak nemáte dostatok miesta na klasickú hojdaciu sieť, zvoľte pohodlné kreslo, ktoré vyskladajte vankúšmi. Takisto ako pri terase, ani tu nezabudnite na rastliny a správne osvetlenie. Ideálna je v tomto prípade svetelná reťaz, ktorú si viete kamkoľvek zavesiť a ktorá vám balkón krásne zútulní.

Ak chcete zariadiť vašu terasu a balkón rafinovanejším spôsobom, vyskúšajte dekorácie, ktoré sú praktické a zároveň štýlové. Solárne lampy, lampášiky, visiace kvetináče s pestrofarebnými kvetmi, deky či dekoratívne vankúšiky. Takéto doplnky vám vytvoria atraktívny priestor a zároveň plnia aj praktickú rolu. Doplnky zvoľte vždy také, ktoré lahodia vášmu oku. S kombinovaním to ale nepreháňajte. Ak sa rozhodnete pre prírodné materiály a vidiecky štýl, nemiešajte ho s elegantnými dekoráciami, metalickými odtieňmi či luxusnejšími prvkami.

V jednoduchosti je krása a v podstate vám stačí zvoliť pár kľúčových doplnkov, ktoré vám vykúzlia rozprávkovú atmosféru. Na menšom balkóne si viete vytvoriť viac úložného priestoru aj s pomocou praktických políc. Na tie si môžete poukladať rastlinky či bylinky v črepníku, ktoré budú krásnym detailom. Nebojte sa preto popustiť uzdu vašej fantázii a uvidíte, ako sa z jednotvárneho balkóna či terasy, dá vykúzliť neobyčajný priestor pre oddych a relax.

FOTO: pinterest.com, cellbes.sk

Pridaj komentár