Slovenská speváčka Anna Re nás opäť potešila svojou hudobnou novinkou. Necelý mesiac po úspešnom singli Mesiačik, ktorý môžete počuť aj na Rádiu Slovensko, prináša Anna Re svoju najintímnejšiu pieseň s názvom Príď. Súčasne s piesňou vyšiel aj emocionálny, umelecky spracovaný videoklip. Ide tak už o druhý singel z jej pripravovaného albumu.

„Pieseň som napísala po tom, ako som si prečítala príbehy žien a párov, ktorých cesta k dieťatku nie je jednoduchá. Niektorí čakajú roky a čelia rôznym výzvam. V ten deň bol silný spln, vďaka čomu som prežívala intenzívnejšie aj svoje vlastné emócie a túžby …“ Približuje tvorbu piesne speváčka Anna Re, ktorá je aj v tomto prípade autorkou hudby a textu.

Uvedenie piesne a videoklipu zvolila symbolicky na deň matiek. Hoci je venovaná najmä ženám túžiacim po dieťatku, hlboko zasahuje aj matky.

„Po zverejnení videoklipu mi ženy začali písať svoje osobné príbehy a ich cestu k dieťatku. Mnohé prišli niekoľkokrát o bábätko. Je úžasné čítať správy od nich, ako ich pieseň povzbudzuje a napĺňa nádejou, že sa ich sen splní.“ Opisuje svoje pocity Anna Re.

V dnešnej dobe je téma plodnosti stále viac prítomná vo vzťahoch a životoch mnohých párov. Niektoré páry musia čeliť dlhému a psychicky aj fyzicky náročnému obdobiu a na bábätko čakajú roky. Ide o emocionálne vyčerpávajúce obdobie, plné nádeje, sklamaní a neistoty. Mnohí prechádzajú rôznymi lekárskymi procedúrami a liečbou, aby si zvýšili svoje šance na otehotnenie. Je to pre nich veľkou skúškou trpezlivosti a vytrvalosti.

Anna Re považuje za dôležité uvedomiť si, že splodenie dieťaťa nie je pre každého jednoduchou a samozrejmou vecou. „Vyjadrime porozumenie a podporu tým, ktorí prechádzajú touto náročnou cestou.“ Piesne, ako je táto, majú schopnosť osloviť a priblížiť sa srdciam ľudí, ktorí prechádzajú podobnými skúškami a neistotami.

„Oceňujem, ako Anna poňala túto citlivú tému. Myslím si, že pieseň zasiahne nielen ženy, ale aj mužov.“ Hovorí zvukový majster Rastislav Dubovský zo štúdia Dubovský music a zároveň dodáva: „Pri mixáži piesne sme chceli dosiahnuť, aby mali poslucháči pocit, akoby ju Anna spievala v ich blízkosti.“

Tak ako pri Mesiačiku, aj pri singli Príď, spolupracovala Anna Re okrem Rastislava Dubovského opäť aj s producentom Adamom Hudecom. K spracovaniu piesne pristúpil invenčne až experimentálne, vďaka čomu vznikol veľmi obrazotvorný aranžmán. „Pri spracovaní piesne a celkovom zvuku, bolo pre mňa veľmi podstatné udržať intimitu a autentickosť piesne. Dohliadala som na to, aby sme neskĺzli do zbytočnej okázalosti, aby nevelilo ego, ale duša. Pre mňa je pri realizácií piesní najdôležitejšie, aby boli prezentované vkusne, s citom a v súlade s ich posolstvom. A to sa nám podľa mňa podarilo aj pri piesni Príď.“

Okrem hudobnej stránky si Anna Re vybrala pre pieseň Príď aj výtvarnú podobu vo forme videoklipu. Pre spracovanie sa spojila s producentom Martinom Hudákom z Oreo creative studio a mladou režisérkou Martinou Pivovarníkovou z Toldstory studio.

„Keď som sa po prvýkrát stretla s Tinkou a začala mi hovoriť svoje vizuálne predstavy, žasla som. Úplne vystihla moje pocity a vnímanie piesne. Vedela som, že sme na jednej vlne a môžeme sa pustiť do práce.“ Opisuje ich prvé stretnutie Anna Re. Videoklip vznikol veľmi rýchlo, v priebehu necelých dvoch týždňov. Citlivo zobrazuje emócie a posolstvo piesne.

„Cítila som sa slobodná pri tvorbe s Annou. Dala mi svoju plnú dôveru a voľnú ruku. Myslím, že sa nám podarilo tieto pozitívne emócie vložiť aj do výsledku.“ Približuje spoluprácu aj režisérka videoklipu Martina Pivovarníková.

Anna Re vo videoklipe zúročila aj svoje tanečné a akrobatické schopnosti. Spolu s Tomášom Kralovičom cez tanec a vzdušnú akrobaciu symbolicky znázornili spojenie muža a ženy. „S Tomášom som sa spoznala cez CirKusKus, kde trénujem vzdušnú akrobaciu a tam som našla aj Lenu, ktorá stvárnila naše dievčatko.“

Anna Re sa svojou hudbou a textami dotýka hlbších tém a poskytuje útočisko pre tých, ktorí hľadajú porozumenie a spojenie. Jej pieseň Príď je dôkazom toho, ako umelecká tvorba môže byť nástrojom pre vyjadrenie pocitov a posolstiev, ktoré sú dôležité pre mnohých ľudí. Umenie môže priniesť útechu a pripomenúť nám, že nie sme sami v našich túžbach a snoch.

Pridaj komentár