„S radosťou vám predstavujem svoju kreatívnu víziu snímky Playmobil vo filme. Hračky z dielne Playmobil svojou stále sa rozrastajúcou kolekciou kultúrne rozmanitých stavebníc oslavujú predstavivosť a rozprávanie príbehov. Pre mňa boli vždy z mnohých dôvodov dôležité. Ako otcovi mi priniesli krásne zážitky s deťmi. Ako filmár som zase celkom unesený z toho, že mi hračka dala v podstate prázdny papier a nepreberné množstvo možností, aký príbeh natočiť. Či už je to rytier, tajný agent, amazonka alebo pirát, každá z postavičiek vás víta s otvorenou náručou, pripravená na najrôznejšie dobrodružstvá. Mal som možnosť vytvoriť si postavy a dať im akýkoľvek príbeh. Sám som si mohol určovať pravidlá. Od samého začiatku som chcel pracovať s prístupom, že „možné je všetko“.

Príbeh, ktorý som napísal, sa točí okolo hlavnej hrdinky Marly. Jej postava je, v krátkosti, objaviteľkou. S obrovským nadšením spoznáva svet a nových ľudí okolo seba. Je od prírody zvedavá – táto vlastnosť ju poháňa dopredu a dodáva jej odvahu, keď chce povedať, čo má na srdci.

Tieto jej zásadné charakterové vlastnosti sa ale zrazu stratia, keď po tragickej udalosti príde o rodičov. Marla o sebe začne pochybovať, neistota jej ochromí život a ohrozí aj jej vzťah s mladším bratom, ktorého teraz musí sama vychovávať. Keď to Marla najviac potrebuje, prídu na rad kúzla a Marla sa prenesie do kresleného sveta Playmobilu.

Prechádza na pohľad nádhernými, kultovými playmobilovými skladačkami, ktoré poznajú generácie po celom svete. Počas putovania v sebe Marla znova dokáže objaviť svoje najlepšie vlastnosti – odvahu, nadšenie a optimistické objaviteľstvo, ktoré mala uložené hlboko vo svojom vnútri.

A potom tu máme hudbu. Pracoval som na filmoch Na vlásku a Ľadové kráľovstvo zo štúdia Disney. Som veľkým fanúšikom muzikálov a Playmobil vo filme pokračuje v tradícii animovaného muzikálu. Vo filme budete počuť niekoľko originálnych piesní, ktoré napísal a produkoval tím talentovaných ľudí s nomináciami na hudobné ceny Grammy a filmové Ceny Akadémie.

Za 17 rokov svojho pôsobenia v štúdiách Disney som sa naučil venovať sa vždy starostlivo príprave, aby som v každom príbehu dokázal nájsť pravdivosť.

Bolo potrebné, aby som si dokázal odpovedať na otázku, nakoľko je príbeh relevantný voči dnešnému svetu, akým spôsobom sa k nemu vzťahuje a či osloví čo najširšie divácke publikum. Myslím, že snímka Playmobil vo filme dokáže preraziť a dotknúť sa divákov na celom svete.“ Lino DiSalvo, režisér

Filmovú novinku Playmobil vo filme prináša od 29. augusta 2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm

Pridaj komentár