Už čoskoro – 1. marca bude mať v slovenských kinách premiéru špionážny film režiséra Francisa Lawrenca – Červená volavka. V hlavnej úlohe ruskej špiónky si vo filme zahrala oscarová herečka Jennifer Lawrence, ktorá dokonca niekoľko filmových scén natáčala aj v Bratislave. Minulý rok v apríli sa hollywoodska herečka objavila v Bratislave, kde točila svoje scény v Petržalke, Istropolise a v okolí Slovenského rozhlasu.

Americký film natáčaný v Bratislave prichádza do slovenských kín!!! Čo všetko prinesie napínavý thriller Červená volavka?

Členka tímu Maria Djurkovic, ktorá mala na starosti práve výber lokalít na natáčanie Červenej volavky, prezradila: „Pre mňa je dôležité, že keď začneme pripravovať film, nájdeme kľúč, ktorý vás prevedie celým svetom filmu. Musíte mať vizuálnu konzistenciu a film Červená volavka je aj graficky zaujímavý a pomerne odvážne používa farbu.“

Djurkovič sa snažila preskúmať aj neznáme miesta v Budapešti a v Bratislave. „Ak budem sledovať film, ktorý bol natočený napríklad v Londýne, budem vedieť, kde bola natočená každá jedna scéna. O tomto je tá práca,“ a dodala, že niektoré z miest, ktoré brala ako inšpiráciu pred produkciou, rozhodli o tom, že natáčali aj v Bratislave. „V prvej zbierke sme mali aj fotografie lokalít v Bratislave a nakoniec sme niektoré z nich vybrali aj na samotné natáčanie.“

Ruská špiónka Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) má veľa tvárí. Je milujúcou dcérou, primabalerínou, ktorú doviedla jej dravosť až na absolútnu hranicu síl. Majsterku v zvádzaní a manipulácii. A najmä špičkovo vycvičenou agentkou ruských tajných služieb.

Baletky, ktoré musia predčasne ukončiť svoju kariéru, to nemajú jednoduché. Celý svoj život venovali len tancu a ich príprava na skutočný život nie je dokonalá, až na maximálnu sebekázeň a vôľu dohnanú až do krajnosti.

Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová žije v Rusku a so svojou matkou čelí bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka tomu sa stáva ľahkou korisťou ruských tajných spravodajských službách a dostáva sa do ich kurzu, v ktorom sa školia „volavky“. Tu prebieha tvrdý výcvik, ktorého cieľom je naučiť svoje „žiačky“, aby v roli profesionálnych zvodkýň využili svoje telo a myseľ ako dokonalé zbrane.

Po ukončení zvráteného a sadistického tréningu je Dominika ako najnebezpečnejšia volavka nasadená na Nathaniela Nasha (Joel Edgerton), dôstojníka CIA, ktorý riadi jedného z najdôležitejších špiónov v Rusku. Dominika s Nathanielom vedú súboj plný vášne, špiónskych trikov a nedôvery. Dokáže ju Nathaniel presvedčiť, že je jediný človek, ktorému môže veriť?

Ocenenú predlohu k filmu napísal Jason Matthews, veterán CIA s dokonalou znalosťou sveta kontrarozviedky. Matthews pracoval na bývalom Riaditeľstve operácií CIA, okrem iného vykonával nábor agentov v Sovietskom zväze a vo východnej Európe a ako šéf niekoľkých zahraničných agentúr CIA riadil tajné projekty zamerané proti programom zbraní hromadného ničenia a proti terorizmu.

Filmovú novinku Červená volavka prináša od 1. 3. 2018 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt SK

Pridaj komentár