Abstraktné obrazy sú vynikajúcim spôsobom, ako pridať do vášho interiéru dávku umenia a osobnosti. Avšak nie všetky sú vhodné pre každý druh interiéru. Kým jeden dokonale dotvorí atmosféru obývačky, iný môže pôsobiť pomerne rušivo. Preto je dôležité zvážiť štýl priestoru a zvoliť také obrazy, ktoré sa k nemu najlepšie hodia.

Minimalistický, industriálny, rustikálny… Každý preferuje iný štýl bývania. Hľadáte nejaký abstraktný obraz, ktorý by perfektne zapadol do vášho interiéru? Nižšie nájdete niekoľko tipov, ako si zvoliť umenie tak, aby u vás doma vyniklo.

FOTO: Followtheflow/Shutterstock.com

Moderný a minimalistický interiér

Pre tento štýl je ideálne vybrať abstraktné obrazy s jednoduchými, čistými líniami a minimálnym použitím farieb. Momentálne je veľmi trendy kombinovať bielu s béžovou alebo kávový odtieň s tmavou farbou. Geometrické tvary a abstraktné kompozície môžu doplniť moderný priestor.

Retro a vintage interiér

Umenie 60. a 70. rokov. Na stenách sa vynímajú obrazy v pestrých farbách a hravých vzoroch. Presne také umenie by malo zdobiť vašu domácnosť, pokiaľ obľubujete retro a vintage. Takéto kúsky môžu pridať dobový šmrnc vášmu priestoru. Dokonalým príkladom vintage dizajnu je francúzsky štýl, ktorý spája levanduľovú, bledozelenú alebo staroružovú a bielu farbu.

Rustikálny interiér

Obľubujete rustikálny štýl bývania? V takom prípade zvoľte umenie, ktoré má blízko k prírode a je organického charakteru. Len si predstavte, ako sa nad pohovkou vyníma obraz s textúrami a zemitými farbami. Takto dotvoríte útulnú atmosféru a dosiahnete pocit tepla.

Industriálny interiér

Aký druh umenia zvoliť pre industriálne ladený domov? Siahnite po tvrdých líniách a kontrastoch. Metalické farby a geometrické vzory môžu perfektne zapadnúť do industriálnych priestorov.

Eklektický interiér

V tomto interiéri máte nekonečné možnosti. Dovolená je kombinácia rôznych prvkov, takže môžete experimentovať. Kombinujte rôzne štýly, vzory aj farby, ktoré odrážajú vašu osobnosť. Skúste si zakúpiť rôzne druhy umenia, ktoré by na prvý dojem nemuseli spolu ladiť. Pre tento štýl je typické spájanie starého s novým, moderného s klasickým. Uvidíte, že výsledný efekt vás milo prekvapí.

Štýl luxusného domova

V luxusných interiéroch môžete uprednostniť obrazy s jemnými detailmi a výnimočnými materiálmi. Zlaté a strieborné tóny môžu dodať priestoru luxusný vzhľad.

Pri výbere však nezabudnite zvážiť aj vaše preferencie. Je dôležité, aby sa obrazy hodili k vášmu osobnému štýlu a zároveň prispievali k celkovej atmosfére a harmónii vášho domova. Zvažujete kúpu? Širokú ponuku nájdete napríklad na Artup.sk.

Pridaj komentár