Každá žena chce byť vždy krásne oblečená a to pri každej jednej príležitosti. A to mnohokrát aj v prípade vynesenia smetí. Prostredie v práci nie je výnimkou. A ktorý deň v práci je ten najdôležitejší? No predsa hneď ten prvý, kedy človek do práce nastúpi a chce v najlepšom svetle zapôsobiť na svojich kolegov či kolegyne nielen povahou, ale aj výzorom. Častokrát to však mnohé z nás vedia prehnať a namiesto toho, aby zožali úspech, noví kolegovia po nich len udivene zazerajú. Čo teda spraviť preto, aby sme v práci vynikli? Čo musíme pre svoj výzor spraviť, aby sme zaujali a nepobúrili? Poradíme vám.

Ako vyniknúť v práci? Poradíme vám jednoduché finty!

Žiadne vyzývavé veci

Výstrihmi si nových kolegov nezískate. V žiadnom prípade neodporúčame hlboké výstrihy, pretože namiesto dobrého dojmu, prichádza v mnohých prípadoch skôr sklamanie a pobúrenie. Každá žena by si mala vážiť samu seba a nepredvádzať sa vo vyzývavom oblečení. Netreba tiež zabúdať na to, že ste v práci a nie na diskotéke. A ak ste si nedávno založili živnosť, určite budete väčšinu svojho pracovného času spočiatku pôsobiť v prenajatej kancelárii. Voľte si preto skôr pohodlnejšie, nevyzývavé a elegantné oblečenie.

Ak obľubujete blúzky a sukne, dávajte si pri ich kúpe pozor na materiál. Väčšina dnes svetoznámych značiek používa krčivé materiály, ktoré nemusia byť vždy až tak pohodlné. Oblečenie ktoré vás zaujme, si treba ešte na predajni vždy vyskúšať, predovšetkým kvôli strihu a už spomínanému materiálu. Teda, ak nechcete chodiť do práce aj so žehličkou.

Prírodný make-up

Výrazné očné tiene a farebné špirály sú už dávno out! Stavte skôr na prírodný make-up. Jednoduché a rýchle líčenie je stokrát lepšie, ako líčenie výraznými očnými tieňmi. Najmä pre ženy v zrelšom veku by bol tento typ líčenia nie príliš najvhodnejší. Jednoduché, pekné a zvýrazňujúce jemné črty tváre sú to najkrajšie, čo žena môže svojmu okoliu ukázať.

Mnohí muži sa netaja tým, že sa im páčia viac ženy, ktoré sa príliš nemaľujú. Ak teda ešte nemáte partnera a túžite si nejakého nájsť, uvedomte si, že menej je niekedy viac. Viete si predstaviť, že by vašou pracovnou náplňou bolo riešenie daňových licencií? Často by ste sa stretávali so zákazníkmi a tí by určite neocenili pohľad na vymaľovanú dámu za kancelárskym stolom.

„V jednoduchosti je krása“

V práci vyniknete jedine svojou prirodzenosťou, príjemným správaním bez pretvárky a určite jednoduchou vizážou. Odev vždy prispôsobujte najmä miestu kde pracujete. Aj keby že pracujete priamo na pozícii asistentky riaditeľa a vašou hlavnou povinnosťou bude varenie zrnkovej kávy, nikdy sa neobliekajte vyzývavo a dávajte si pozor na kombinovanie jednotlivých kúskov oblečenia.

Pridaj komentár