Vybrať správne granule pre vášho psa, môže byť v dnešnej dobe plnej reklám, ktoré sa na vás valia z každej strany, pomerne komplikované. Ak si však zachováte zdravý sedliacky rozum, tento výber nemusí byť až tak náročný.

FOTO: Efuvi / Shutterstock.com

Pri výbere tých najlepších granúl pre psov, by ste si mali ešte pred samotnou kúpou odpovedať na niekoľko základných otázok.

  • Čo od produktu očakávam?
  • Na aký účel ho kupujem?
  • Preferujem cenu alebo kvalitu?

Najmä pri poslednej otázke by ste však rozhodne mali staviť na kvalitu. Granule pre psov sa dnes od seba líšia najmä svojim zložením, ktoré je vždy potrebné dôkladne si preštudovať. Práve to vám totiž odpovie na otázku, aké kvalitné granule sa chystáte vášmu psovi kúpiť.

Čo nesmie chýbať v tých najlepších granulách pre psov?

Základným pravidlom je fakt, že najlepšie granule pre psov vždy obsahujú kvalitné mäso bez akýchkoľvek chemických konzervantov a potravinárskych farbív. Zamerajte sa na to, či vaše granule obsahujú sušené mäso, mäsovú múčku, vitamíny a ďalšie stopové prvky dôležité pre vývoj vášho psa.

Zdravotný stav, vek a veľkosť vášho psa

Dôležitým kritériom pri výbere kvalitných granúl pre psov, je okrem jeho zloženia aj zdravotný stav, vek a veľkosť vášho psa. Ak váš psík trpí nadváhou alebo nejakou formou alergie, je potrebné kupovať odlišný typ stravy, ako pri zdravom jedincovi. Krmivo sa taktiež odlišuje na základe toho či je váš pes menšieho, alebo väčšieho vzrastu. Dôležité je tiež myslieť na to, že šteniatka potrebujú granule s väčším množstvom vitamínov a tukov ako staršie psy, ktoré by po tomto type granúl mohli začať priberať.

Ako teda vybrať tie správne?

Tie najlepšie granule pre psa sú také, po ktorých sa váš psík bude cítiť svieži a plný energie. Práve preto je nesmierne dôležité sledovať správanie vášho psíka, ktoré veľa napovie o kvalite jeho stravy. Ak si však predsa len nie ste istí, určite sa nebojte kontaktovať odborníkov, ktorí vám s výberom kvalitných granúl pomôžu.

Pridaj komentár