S pribúdajúcimi nákladmi na ošatenie, školské poplatky, darčeky a inú zábavu, sa väčšina rodičov zhodne na tom, že výchova detí nie je lacná záležitosť a všetky potrebné kroky v tomto smere je nutné dôkladne zvážiť. A aj napriek tomu, že existujú určité pevné náklady, ktorým sa nemôžu úplne vyhnúť, sú spôsoby a tipy, ktoré vedia rodičom pri nákupe detského oblečenia pomôcť veľmi dobre ušetriť!

Nasledujúce rady môžu byť pre rodičov dobrým príkladom toho, ako sa dá pri nákupe pekného detského oblečenia nielen ušetriť, ale naopak aj získať.

1. Zamerajte sa na cenu

Možno to znie ako nejaká zvláštna rada, ale ak o tom popremýšľate, zistíte, že to má svoj zmysel. Malé deti rastú rýchlo, čo znamená, že nemá zmysel nakupovať oblečenie najdrahších značiek, pretože aj tak ho budú nosiť len jednu sezónu.

A baby boy in a shopping cart, speeding through a grocery parking lot.

Nemyslite si, že sa musíte automaticky zbaviť kvalitného oblečenia, ide iba o to, vedieť si vybrať oblečenie, ktoré bude pre deti z dlhodobejšieho hľadiska výhodnejšie a na starostlivosť a údržbu menej náročné.

Deti sa rozvíjajú a hrajú a potrebujú pritom slobodu. Na druhej strane je ale rodič, ktorý okrem podpory správneho vývoja, musí dbať aj na základné ľudské potreby tých najmenších.

Oblečením z Kik určite nič nepokazíte a dokonca si tu pre svoje deti môžete vybrať tie najlepšie kolekcie v dobrej kvalite a ostane vám tak aj na iné a možno dôležitejšie veci.

2. Choďte tam, kde nakúpite to najlepšie za rozumnú cenu

Správna voľba je opäť na vás! Môžete si vybrať oblečenie z tých najlepších butikov a známych značiek. Ale pre väčšinu mamičiek je asi dôležitejšie sa v tomto smere držať obchodu, ktorý je šetrný k ich rodinnému rozpočtu, v prípade rodín s väčším počtom detí to platí dvojnásobne!

Nie je žiadna hanba si otvoriť Lidl leták a nájsť v ňom to potrebné. Nakoniec z toho vaše deti aj tak vyrastú a o pár týždňov alebo mesiacov budete predsa zháňať niečo nové a väčšie.

3. Kupujte rodovo neutrálne oblečenie

Ak máte viac ako jedno dieťa, je zmysluplné nakupovať rodovo neutrálne oblečenie, aby sa dali jednotlivé kúsky zdieľať z pokolenia na pokolenie. Aj tým, že kupujete oblečenie v neutrálnych farbách, dokážete ušetriť nemalé peniaze, pretože odev pre druhé dieťa už potom doma máte.

4. Vyberajte aj väčšie veľkosti

Príjemne vás šokuje, ako rýchlo vaše dieťa rastie? Nezabudnite myslieť pritom na to, že sa to odrazí na potrebe nového oblečenia. Ak sa ale rozhodnete kúpiť nohavice alebo sveter o jednu veľkosť väčšie, určite vám to pomôže ušetriť nemalé financie. Takéto oblečenie využijete aj v nasledujúcej sezóne.

Maximálne pohodlie a komfort v oblečení potrebujú aj tí najmenší. Ak chcete pritom ale ušetriť a deťom urobiť radosť, skúste sa riadiť podľa týchto pravidiel. Ide o viac než rozumné riešenia.

Pridaj komentár