Obývačka predstavuje najdôležitejšiu spoločenskú miestnosť vo vašom byte či dome, a preto je podstatné, aby bola aj patrične štýlovo zariadená. Čo všetko by teda v takto zariadenej obývačke nemalo chýbať?

FOTO: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Obývačka je miestom, kde väčšina z nás trávi najviac času doma, a preto je dôležité aby ste sa v nej cítili príjemne. Okrem iného v nej taktiež prijímate svoje návštevy.

Štýlové zariadenie obývačky je preto vecou, nad ktorou by ste sa mali poriadne zamyslieť.

Čím však začať?

Pohodlná sedacia súprava? Základom každej obývačky je vždy miesto na sedenie, ktoré dokonale dokáže zabezpečiť pohodlná sedacia súprava. Do vašej sedačky by ste sa preto nemali báť investovať. Tá, sa vám za to odvďačí dlhou životnosťou a pocitom pohodlia.

Pri výbere sedacej súpravy je taktiež dôležitý materiál, z ktorého je vyrobená. Staviť by ste mali najmä na pevnú konštrukciu sedačky a kvalitné pevné látky.

Zlaďte vašu obývaciu stenu s ostatným nábytkom

Druhým dôležitým komponentom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej obývačke je kvalitná obývacia stena, ktorá vám poskytne dostatok úložného priestoru pre vaše dekorácie či televízor.

V prípade výberu obývacích stien odporúčame staviť na klasické drevené obývacie steny, ktoré dokonale zapadnú do každého interériu.

Nezabudnite na hodiny

Okrem nábytku sú dôležitou súčasťou obývacích miestností aj vhodné doplnky. Medzi tie najčastejšie patria hodiny, ktoré si buď môžete umiestniť na stenu, alebo ich len elegantne umiestniť na jednu z poličiek.

Stavte na severský dizajn

Pravdepodobne najmodernejším dizajnérskym štýlom súčasnosti je takzvaný škandinávsky štýl, ktorý vhodne kombinuje drevo s ostatnými materiálmi.

Tento štýl dokáže do vašej obývačky vniesť punc elegancie a v kombinácii s minimalistickým prístupom vyčarovať z obývacej miestnosti skutočne oázu pokoja.

Pridaj komentár