Po príchode z práce nemáme častokrát ani len chuť venovať sa domácim prácam. To, ako ale vyzerá naša domácnosť, je však predovšetkým naša vizitka. Keď príde neočakávaná návšteva a zrazu si uvedomíme, že spálňa, obývačka, ale aj kúpeľňa vyzerá ako po páde atómovej bomby, je už neskoro nabehnúť do týchto miestností s mopom či vysávačom a začať upratovať.

Ako si z obývačky vyčarovať krásne oddychové miesto? Prinášame vám pár nápadov!

Konkrétne obývacia izba je miestnosť, kde všeobecne vítame návštevy. Práve tá by mala byť reprezentatívna a pekne zariadená. Poradíme vám, ako si z obývačky vyčariť krásne oddychové, ale aj reprezentatívne miesto. Nebojte, nebude to nič náročného.

Dotyk prírody

Čo viac dokáže oživiť obývačku, keď nie príroda? Doplňte tento priestor o veľké kytice, oživte ho kvetovanými obliečkami na vankúše, staré deky na milovaných sedačkách vymeňte za nové v prírodných farbách. Najmä teraz v jar je dobré oživiť priestor v ktorom bývame svetlými farbami. Odporúčame staviť na zelenú, žltú, béžovú a smotanovú.

Miesto len pre seba

Každá túžime mať miestečko, kde nás nebude nikto rušiť. Ideálne je, keď si takéto miestečko zariadime v našej spálni. Keď však v byte nedisponujete dostatočne veľkými priestormi a najmä nie v spálni, zariadiť si ho môžeme pokojne aj v obývačke. Čo tak si kúpiť posilňovacie lavice, činky, alebo si k mäkkej rohovej sedačke dať kreslo s lampičkou, kde si môžeme čítať svoje obľúbené knihy, vyšívať, lúštiť krížovky, čítať časopisy atď.?

Detaily

Oddychové miesto si z obývačky spravíme aj bez toho, aby sme museli kupovať nový nábytok. Samozrejme, časom sa nábytok v miestnostiach opotrebuje a s tým veru nič nespravíme. Nie je však nutné meniť ho každé dva roky, aj keď je stále ešte dobrý a dobre nám slúži. Doplnky do domácnosti nám ale inak všednú miestnosť dokážu skrášliť a to len doslova za pár eur. Treba ale vedieť, kde sa predávajú lacnejšie obrazy, obrusy, vázičky a iné doplnky, pretože práve na týchto veciach môžeme najviac ušetriť.

Pridaj komentár