Dioptrické okuliare slúžia pre ľudí, ktorí majú problémy so zrakom, avšak sú aj populárnym módnym doplnkom, vďaka ktorému si môžete dodať sebavedomie. Ak sa chystáte vyberať dioptrické okuliare, tak by ste si mali ujasniť váš typ tváre, čím si uľahčíte aj samotný výber. Nie každému sa totiž hodí rovnaký rám. Dôležité sú kvalitné dioptrické sklá, avšak nepodceňujte celkový dizajn okuliarov.

FOTO: Josep Suria / Shutterstock.com

Okuliare pre oválnu tvár

Ľudia s oválnou tvárou majú širšie a výraznejšie čelo, celá tvár je výrazne dlhšia. K takémuto typu tváre sa hodí okrúhly, oválny alebo obdĺžnikový tvar rámu. Máte tak na výber z viacerých možností a vyhnete sa tak možným problémom s nevhodným tvarom. Dioptrické okuliare Fendi sa postarajú o pohodlné nosenie a sebavedomý vzhľad.

Hranatá tvár

Hranatú tvár spoznáte podľa výrazného a nápadného čela a brady. Ak máte takýto typ tváre, tak sa vám odporúča vybrať okuliare, ktoré majú okrúhly tvar s úzkym rámom. Takéto typy dioptrických okuliarov dokážu zjemniť vašu tvár, a tiež ju opticky predĺžia. Vyhnite sa hranatým rámom, ktoré by pútali pozornosť na bradu.

Vhodný rám pre okrúhlu tvár

V prípade, že máte vyváženú tvár a jemné krivky, tak máte okrúhlu tvár. Typické sú pre ňu plné líca a zaoblenejšia brada. Vyhýbajte sa malým a úzkym rámom, ktoré môžu zvýrazniť zaokrúhlenú tvár. Nevhodné sú aj okuliare s veľmi úzkym tvarom, ktoré zvýrazňujú okrúhlu tvár. Ideálnou voľbou sú okuliare, ktoré majú obdĺžnikový tvar, pretože okrúhlu tvár zúži a predĺži.

Výber dioptrických okuliarov si môžete uľahčiť tým, že si zistite svoj typ tváre. Ideálne je, ak máte možnosť si okuliare priamo vyskúšať na sebe. Zaujímajú vás štýlové a dizajnérske modely okuliarov? Veľa moderných dioptrických okuliarov ponúka internetový obchod Duos, ktorý dokáže vyhovieť aj náročnejším zákazníkom.

Pridaj komentár