Svadba je jedným z najdôležitejších dní v živote, minimálne pre nevestu a ženícha. Je to deň, ktorý si chcú navždy zapamätať a tak je výber svadobného fotografa omnoho dôležitejšou úlohou, než sa to môže zdať. Svadobné dekorácie sa vrátia, jedlo sa zje, no spomienky zachytené vo fotografiách ostanú navždy.

Ako si správne vybrať svadobného fotografa? Máme pre vás niekoľko užitočných rád!

Po stanovení dátumu a vybavení miesta svadby, rozhodne na nič nečakajte a pustite sa do hľadania fotografa. Pýtate sa prečo? Pretože dobrý fotograf je často rezervovaný aj na rok vopred.

Určite neodkladajte ani výber šiat pre nevestu, rovnako ako oblek pre ženícha, keďže je to výnimočný deň pre oboch. Aby ženích nesplýval s ostatnými hosťami a nebol v úplnom tieni nevesty, je potrebné si zvoliť oblek prislúchajúci dôležitosti tejto udalosti, najlepšie svadobný oblek na mieru.

Šaty a svadobný oblek na mieru je jasný, no ako si vybrať fotografa?

S fotografom budete spolupracovať po celý svadobný deň, preto sú veľmi dôležité aj sympatie. Spokojnosť s fotografom si vyžadujú aj samotné fotky, keďže je potrebné, aby ste sa cítili príjemne a uvoľnene a na každej fotografii žiarili šťastím. Veľkým plusom je, ak fotograf ponúka aj predsvadobné fotenie, počas ktorého sa s fotografom lepšie zoznámite a oboznámite sa o jeho spôsobe fotenia.

Ako prvé si prezrite jeho doterajšiu tvorbu a kvalitu práce. Na ukážku si vyžiadajte celý svadobný album a nie len pár vybraných fotografií, aby ste dostali čo najlepšiu predstavu toho, čo môžete očakávať. Taktiež si všímajte detaily a samotnú kvalitu jednotlivých fotografií. Hľadajte recenzie a pýtajte sa na skúsenosti tých, ktorých už fotografoval. Každý fotograf fotí iným štýlom a každá nevesta preferuje niečo iné, no dobrí fotografi bývajú veľmi flexibilný.

Čím viac toho dopredu zistíte, tým lepšie si vyberiete

Dohodnite si stretnutie, kde si všetko podrobne preberiete a sledujte aj to, či si s fotografom rozumiete a viete nájsť spoločnú reč alebo nie. K dobrému dojmu napomáha aj to, ako fotograf vystupuje, ako pohotovo reaguje na vaše podnety a či má záujem aj o najmenší detail.

Vopred si tiež zistite všetko o cene, dokedy bude fotograf na svadbe prítomný, čo všetko nafotí a kedy fotografie dostanete. Pýtajte sa aj na post produkciu, teda úpravu fotografii a nezabudnite si čím skôr potvrdiť termín, pretože vaša svadba je pre vás oveľa dôležitejšia, ako pre fotografa.

V dnešnej dobe je množstvo fotografov, no vybrať si takého, ktorý splní vaše očakávania nemusí byť jednoduché. Nepozerajte len na čo najlacnejšiu alternatívu, pretože sa to môže odraziť aj na kvalite služieb. Rovnako to platí aj pre šaty a svadobný oblek na mieru ktorý má byť nielen elegantný, ale aj pohodlný.

Svadobný fotograf je investícia, ktorá sa vám mnohonásobne vráti. Správny výber fotografa vám zaručí krásne fotografie zachytávajúce momenty vašej svadby, ktoré vám budú pripomínať jeden z najkrajších dní v živote.

Pridaj komentár