Rozmýšľali ste niekedy, akým spôsobom stráviť zimné sviatky? Čo robiť na Vianoce a Nový rok? Zima je obdobie, ktoré môže relatívne veľmi rýchlo ubehnúť a preto je vhodné vytvoriť si zoznam alebo sa jednoducho zamerať na aktivity, ktorými si spríjemníte dlhé večere alebo spestríte chladné, zasnežené dni.

FOTO: S_Photo / Shutterstock.com

Zútulnite svoj domov

Domov, ktorý pôsobí prívetivo, vyčarí úsmev na tvári nejednému obyvateľovi či eventuálnej návšteve. Môžete zapáliť niekoľko sviečok s korenistou vôňou alebo položiť na radiátory pomarančovú a mandarínkovú kôru, aby ste cítili jemný závan lahodnej arómy. Vymieňajte raz týždenne posteľnú bielizeň. Čerstvo opraté obliečky zlepšujú spánok a udržujú spálňu voňavú.

Kúpte si niekoľko zväzkov pekných kvetov a strategicky ich rozmiestnite po celom dome. Najmä kvety žltej farby zvyšujú pocit šťastia. Rozsvietený dom podporí tradičnú vianočnú náladu. Nezabudnite však na šetrenie energie a preto sa zamerajte na LED svietenie znižujúce náklady na energiu.

Vyrazte si s priateľmi na lyžovačku!

Zimná dovolenka je jedna zo skvelých príležitostí, ako si vytvoriť zážitky na lyžiach a pritom trochu podporiť zdravý životný štýl. Vyberte sa do hôr, kde sú pre vás pripravené skoro všetky druhy lyžiarskych zjazdoviek. V bufete na vás bude navyše čakať na zahriatie horúca čokoláda či varené víno.

Aby sa lyžovačka zaobišla bez problémov, ešte pred odchodom sa uistite, že lyže majú vhodnú dĺžku a lyžiarky vám sedia. Kvalitné lyžiarky správne spevňujú chodidlo a počas jazdy sa z lyží len tak ľahko nevypnú. Vyriešte možné nedostatky, prípadne poproste o odbornú pomoc, aby ste si z dovolenky namiesto zranení, priniesli len nezabudnuteľné spomienky.

Relax, hobby a zábava

Zimná dovolenka či študentské prázdniny sú ideálnym obdobím pre realizáciu koníčkov, na ktoré za normálnych okolností nie je čas. Porozmýšľajte, čo by vás povzbudilo a podľa toho si zoraďte akési „relaxačné priority“. Čítajte knihy, vytiahnite zaprášený šijací stroj alebo sa pustite do pletenia, háčkovania či fotografovania. Remeslá a koníčky poskytujú veľa príležitostí, ako užitočne stráviť zimné dni.

Doprajte si horúci bublinkový kúpeľ a nechajte myšlienky len tak plynúť. Pozeranie televíznych programov sa síce nepovažuje za efektívne využitý čas, ale občasný večerný film s teplým čajom a dekou, je tiež istá forma relaxu. Či už ste typ človeka zameraný na aktívne plánovanie alebo si len radi vychutnávate každú voľnú chvíľu, s obľúbenými, aj novoobjavenými koníčkami si zimné obdobie určite naplno užijete!

Pridaj komentár