Po príchode z práce bývame častokrát veľmi unavení. Cítime, že ďalšie povinnosti, ktoré nás čakajú doma, máme chuť opäť preložiť na nasledujúci deň. Takto to ale nemôže fungovať ďalej! Časom si uvedomíte, že vášmu telu príliš veľké vyčerpanie neprospieva. Ani sa nenazdáte a prejavia sa prvé príznaky vyčerpania. To však už bude neskoro. Ako si teda dobiť energiu, keď sa vrátite z práce domov? Skúste to takto.

Ako si dobiť energiu po náročnom dni v práci?

Horúci kúpeľ

Keď prídete z práce, pochopiteľne sa najprv najete a až potom pôjdete do kúpeľne osprchovať sa. Skúste si raz za čas pripraviť horúci kúpeľ. Napusťte si vaňu čo najviac, ako to pôjde, pripravte si levanduľové mydlo, ktoré pomáha unaveným svalom opäť sa zregenerovať, zapáľte si sviečky a vstúpte do oázy pokoja. Uvidíte, že horúci kúpeľ vám pomôže uvoľniť svaly a odbúra všetok stres, ktorý sa na vás počas dňa nalepil.

Masáž od partnera

Najmä na stuhnuté svalstvo vám pomôže masáž. Nemusíte ale hneď nutne ísť k masérovi. Postačia aj ruky partnera. Zapnite si relaxačnú hudbu, otvorte masážny levanduľový olej, naneste ho na dlane a jemne masírujte. Stačí pol hodina masírovania a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie. Nebudete k tomu potrebovať žiaden energetický nápoj a ani kávu.

Príroda

Po dobrom kúpeli a masáži si doprajte prechádzku v prírode a to buď vo dvojici alebo osamote. Potrebujete sa zregenerovať, prísť na iné myšlienky, nemyslieť na zlé veci. Práve v prírode načerpáte energiu, dávno stratenú energiu, po ktorej tak veľmi túžite. V tomto ročnom období všetko kvitne a prebúdza sa po dlhej zime. Počítajte s tým, že sieťky proti hmyzu vás v prírode neochránia. Pomôcť vám pomôže repelent, ktorý si ľahko zakúpite v lekárni.

Pridaj komentár