Zima nám už definitívne dala zbohom a ak milujete prechádzky a náročné túry v horách, prichádza váš čas – čas, kedy si budete môcť opäť obuť turistickú obuv a ísť sa kochať krásnymi výhľadmi z obľúbených vrcholov. Ak sa v blízkej dobe chystáte do hôr na turistiku, tieto veci si určite nezabudnite.

Náhradné tričko

Dámy, uznajte, aj vy sa potíte, najmä však vtedy, ak podávate náročný fyzický výkon. Odporúčame vám preto brávať si so sebou do batoha príjemné dámske tričká z dobrého materiálu, ktorý umožní vašej pokožke dýchať a nelepí sa vám na pokožku.

Odporúčame bavlnené dámske tričká, tričká z organickej bavlny, alebo aj tričká z Merino vlny, ktoré príjemne odvetrávajú a nepáchnu. Keď sa spotíte, je dobré si tričko prezliecť. Teraz na jar však nezabúdajte na vrstvenie, preto si pod turistickú bundu nezabúdajte dať aj pohodlnú dámsku mikinu, ideálne vyrobenú z kvalitného fleecu.

Ďalekohľady

Kvalitný výhľad vám poskytnú nezalesnené vrcholce. Aby ste však dovideli na vzdialené miesta, potrebujete kvalitné ďalekohľady. Umožnia vám priblížiť si vzdialené objekty, ktoré voľným okom dobre neuvidíte. Buďte správnou turistkou a kúpte si aspoň jeden kvalitný turistický ďalekohľad. Stane sa vašim verným spoločníkom na cestách.

Nepremokavá a vetruvzdorná bunda

Počasie býva na horách zradné, preto aj keď hlásia pekné počasie, majte zbalenú teplú mikinu a nepremokavú bundu, ktorá by mala byť zároveň aj vetruvzdorná. Vietor a dážď bývajú na horách nepríjemnejší ako v nížinách. Môže sa stať, že ani tri vrstvy vám nebudú stačiť a partnera budete prosiť, aby vám dal svoju teplú pánsku mikinu. Zamerajte sa však predovšetkým na kúpu kvalitnej turistickej bundy.

Okrem týchto dôležitých vecí nezabúdajte na jedlo, aspoň dva litre tekutín na osobu, pokrývku hlavy, opaľovací krém, slnečné okuliare a pršiplášť.

Pridaj komentár