Mnohé z nás majú už vopred dôkladne premyslené, ako sa cez letné mesiace stravovať. Veľmi dobre tiež vieme, že letné mesiace sú ideálne na zhodenie prebytočných kilogramov. Cez leto nám jesť príliš nechutí a skonzumujeme podstatne menej jedla. Akú stravu by sme mali počas horúcich letných mesiacov preferovať? Čomu by sme sa nemali vyhýbať a čomu naopak áno?

Ako sa stravovať počas tohtoročných letných horúčav? Poradíme vám!

Ovocie a zelenina

Určite by ste nemali vynechávať ovocie a zeleninu. Cez letné mesiace dozrieva takmer všetko, čo bolo na jar zasadené. Ak nemáte záhradku, pokojne si môžete zájsť na tržnicu kúpiť to, na čo máte momentálne chuť. Cez letné mesiace jedzte veľa dyne červenej, listovej zeleniny a veľa broskýň, marhúľ či nektáriniek. Sú ľahké, zasýtia a nezaťažia žalúdok. Ak ste už počuli o sladkých zemiakoch, pokojne ich zaraďte do svojho jedálnička. Známe sú tiež pod názvom batáty a v kuchyni majú všestranné využitie.

Ľahké, ale výdatné raňajky

Aj keď možno nebudete mať chuť, ale raňajky by ste rozhodne nemali vynechávať. Nemusíte jesť šunku, paštéty či slaninku. Môžete si pripraviť aj menej tradičné raňajky, do ktorým pokojne zahrňte kuskus, hummus alebo aj ovocné smoothies.

Vynikajúcou dobrotou sú aj čierne ríbezle, ktoré obsahujú veľa vitamínov potrebných pre naše telo. Ak teda máte na záhradke ríbezle, prípade egreše, spravte si ovocný šalát alebo spomínané smoothie. Pokojne si ale môžete dať aj zdravé zemiaky s pažítkou alebo cíbikmi.

Pozor na tekutiny

Strava, ktorú by ste mali prijímať, by mala byť bohatá na vitamíny. Nezabúdajte však popri zdravej strave prijímať tiež aj tekutiny. Denne by ste mali prijať až štyri litre tekutín. Po každom jedle si nezabudnite umyť zuby a pokojne môžete používať aj kamarátkami odporúčané bieliace pásiky, pri ktorých sa ale striktne pridržiavajte podľa priloženého návodu.

Pridaj komentár