Ak ste sa na svojej reálnej ceste modelky dostali až do tohto bodu, môžeme Vám už viac-menej pogratulovať. Pogratulovať k tomu, že ste sa nezľakli príležitosti či životnej šance a odvážili ste sa vstúpiť do rozprávkového sveta, v ktorom ako v každej rozprávke panuje nielen dobro, ale aj zlo. Práve preto sme si pre vás pripravili niekoľko posledných rád a odporúčaní, ktoré by ste mohli na ceste úspešnej modelky zužitkovať.

Ako sa stať modelkou? Kapitola 5: Aká je cesta skutočnej modelky?

Gisele Bündchen na titulke augustového vydania magazínu VOGUE Paris

Aká je cesta skutočnej modelky?

Ak ste mali dostatok šťastia a dohodli ste sa na spolupráci s modelingovou agentúrou, ste na najlepšej ceste stať sa úspešnou modelkou. Mali by ste si však byť tiež vedomí všetkých ťažkostí a nástrah, ktoré s týmto povolaním prichádzajú.

Bella Hadid zahviezdila v kampani Nike Cortez

Ak radi cestujete a túžite okrem práce modelky aj spoznávať rôzne kúty sveta, potom ste si vybrali správne. Rátajte však s tým, že modeling tiež znamená odlúčenie od domova, rodiny, priateľov či známych. Na začiatku kariéry sa na Vás môže dostaviť tlak okolia, pocit úzkosti či samoty, ktorý musíte prekonať. Začiatky sú ťažké a na tie Vám odporúčame vytrénovať si predovšetkým jednu dôležitú vlastnosť – trpezlivosť.

Tyra Banks na obálke magazínu Cosmopolitan december 2012

Obavy z prípadného neúspechu zvyknú byť ďalšou bariérou, ktorú musia začínajúce modelky prekonať. Mnohé modelky túto situáciu riešia tak, že modelingu sa začnú venovať iba na čiastočný úväzok, popri ktorom majú aj ďalšiu prácu. Ak Vás to upokojí, majte teda popri modelingu aj ďalšiu prácu ako „záložný plán“, ak by pre Vás práca modelky neprinášala ovocie, aké ste si predstavovali.

Česká topmodelka Linda Vojtová na titulke argentínskeho vydania magazínu ELLE

Ak Vám ale modeling zavonia, máte pred sebou otvorený celý svet príležitostí! Modelky ako Gisele Bündchen či Tyra Banks zmenili svoj pohľad na lukratívnu kariéru modelky tak, že k nej šikovne pripojili aj svoje obchodné ciele, čím úspešne vstúpili aj do svete biznisu. Preto nezabúdajte a: vždy premýšľajte dopredu!

Pridaj komentár