Sila sociálnych sietí je v dnešnej dobe veľmi silným nástrojom prezentácie. Tento faktor vo veľmi veľkej miere ovplyvnil aj svet modelingu. Dnešná modelka disponuje vlastným profilom na sociálnych sieťach, ktorým sa pred svojim okolím či potencionálnymi klientmi prezentuje. Prečo sú sociálne siete neoddeliteľnou súčasťou kariéry každej modelky?

Ako sa stať modelkou? Kapitola 4: Sociálne siete!

Jasmine Sanders (Foto: Instagram)

Sociálne siete!

Prítomnosť sociálnych sietí v dnešnom svete modelingu je už samozrejmosťou! Mnohé módne značky pre svoje kampane ani len neuvažujú na modelkami ,ktoré nemajú už veľmi slušný počet sledovateľov na svojich instagramových profiloch. V tomto smere sa značky riadia veľmi jednoduchým pravidlom: „Čím viac ľudí sleduje modelku, tým viac ľudí zhliadne aj naše produkty!“

Charlie Austin

Rovnako, ak modelingová agentúra vo vás uvidí potenciál vybudovania si silnej sociálnej siete, môže to pre Vás byť opäť bližší krok k tomu, že s vami podpíše spoluprácu. Dievčatá ako Jasmine Sanders, Alexis Ren či Meredith Mickelson zvýšili svoj kredit modeliek práve vďaka silným profilom na Instagrame.

Kaci Tansey

Ako si začať budovať svoj Instagram? Nezabudnite byť aktívni, komentujte populárne instagramové účty a aktualizujte príspevky na svojom profile minimálne trikrát týždenne! Sociálne siete však vedia byť aj dvojsečnou zbraňou!

Elizabeth Sawatzky

Dôvodom je skutočnosť, že komerčný modeling vytvára stále širšiu priepasť medzi skutočným modelingový prostredím, ktoré má bližšie k prostrediu umeleckému ako k tomu komerčnému. Sú agentúry, u ktorých sila Vášho Instagramu môže do značnej miery rozhodnúť o tom, či s Vami spoluprácu podpíšu.

Kate King

Sú však agentúry, ktoré instagramové modelky neuznávajú a viac ako štatistiky na sociálnych sieťach si skôr všímajú črty tváre, prirodzený talent, charakterové vlastnosti a pod. Nech sa už vydáte ktoroukoľvek z týchto ciest, nezabúdajte na to, že skutočný úspech docielite len vtedy, ako budete svoju prácu robiť srdcom.

Gemma Vence

Pridaj komentár