Prvé dva základné kroky k úspešnej kariére modelky sme Vám už predstavili tu a tu. Oba sú veľmi dôležité, no až po ich zrealizovaní pre Vás začína skutočná práca modelky. A čo už je modelingu dôležitejšie ako fotografia? Veď práve tá je vizitkou nielen vonkajšej, ale i vnútornej stránky každej jednej modelky!

Ako sa stať modelkou? Kapitola 3: Správne fotografie sú cestou k úspechu!

Adriana Lima (Foto: Instagram)

Správne fotografie sú cestou k úspechu!

Po preskúmaní modelingových agentúr pre oblasť o ktorú máte záujem, budete chcieť tie, ktoré vás najviac zaujali určite kontaktovať. Väčšina agentúr má na svojich webových stránkach dostupné online formuláre, skrze ktoré môžete posielať svoje fotografie a poskytnúť dôležité štatistiky, z ktorých najhlavnejšie sú výška, miery a hmotnosť.

Emily DiDonato

Samozrejme, každá agentúra si od vás ako prvé vyžiada fotografie. Nebojte sa, nepotrebujete na nich profesionálneho fotografa  – agentúre v tomto kroku postačia na začiatok úplne jednoduché digitálne fotografie. Najdôležitejšia je fotografia s detailom na vašu tvár a fotografia, na ktorej je vidno celú vašu postavu.

Constance Jablonski

Na tieto fotografie si oblečte jednoduchý top, nohavice a pozor, určite si nedávajte žiadny make-up!!! Fotografie robte pri prirodzenom svetle, aby si ľudia z agentúry mohli všimnú vaše črty čo najlepšie. Následne už len čakajte na odpoveď, ktorá by vám mala prísť zvyčajne do 4 týždňov.

Natasha Poly

Mnohé agentúry robia tiež castingy alebo „open calls“, na ktorých sa chcú so záujemkyňami o kariéru modelky stretnúť osobne. O castingoch informujú modelingové agentúry verejnosť či už informáciami na svojich webových stránkach, sociálnych sieťach alebo formou médií.

Karolína Kurková

Rovnako sa môžete priamo v agentúre informovať, e-mailom alebo telefonicky, či v budúcnosti plánu nejaký casting organizovať. V prípade osobných stretnutí so zástupcami agentúry si so sebou nezabudnite priniesť fotografie v tlačenej podobe a rovnako si zachovajte minimalistický štýl. A hlavne, aj keď hľadajú iný typ modelky, akým ste vy, nikdy nezúfajte! Nikdy neviete, čím môžete zaujať práve VY!

Candice Swanepoel

Pridaj komentár