Ktorá z nás by nechcela byť ďalšou Kendall Jenner alebo Gigi Hadid? Úspech každej modelky však nespočíva len v dokonalom vzhľade. V hre sú totiž aj ďalšie faktory, ako jedinečnosť modelky, jej talent alebo každodenná snaha sa zdokonaľovať nielen po fyzickej stránke. V prípade, že plánujete stať sa úspešnou modelkou, prinášame vám niekoľko užitočných rád, ktoré vám môžu byť na tejto kariérnej ceste viac než len užitočné.

Ako sa stať modelkou? Kapitola 2: Nájsť správnu modelingovú agentúru!

Gigi Hadid ako hviezda kampane Reebok Classic 2017

Nájdite si správnu modelingovú agentúru!

Keď ste si prečítali náš prvý článok tu a už ste sa rozhodli, na aký druh modelingu sa chcete špecializovať, vyhľadajte si agentúru, ktorá je na vašu oblasť výberu zameraná. Nájsť agentúru nie je dnes nič náročné ani online cestou. Zadaním jednoduchého hesla „modelingová agentúra“ či „model agency“ do Google, získate pomerne dosť výsledkov.

Rokmi overená modelingová agentúra – Mix Model Management

Odporúčame Vám hľadať agentúru, ktorá je blízko k miestu, kde žijete – ak žijete napríklad v Bratislave, uistite sa, či má agentúra svoju pobočku buď priamo v Bratislave alebo niekde v blízkosti. Predtým ako agentúru oslovíte, spravte si najprv jej prieskum: Aké modelky zastupuje? Na aký druh práce najčastejšie bookuje modelky? Existujú nejaké online sťažnosti na túto agentúru?, atď.

Frida Gustavsson na prehliadkovom móle pre Marc Jacobs

Nezabúdajte byť však aj ostražití. Pamätajte, že ak agentúra požiada o nejaké peniaze vopred, držte sa od nej radšej stranou. Pozor tiež dajte na tzv. „modelingové školy„ a ich služby.

Najznámejšia modelingová agentúra – Elite Model Management

Navyše, dávajte pozor na ľudí ktorí tvrdia, že sú súčasťou renomovanej agentúry – ak e-mail alebo správy nepochádzajú z oficiálnej adresy, obráťte sa priamo na agentúru alebo na jej na oficiálnu webovú stránku, aby ste si overili, či tam dotyčná osoba skutočne pracuje. Existuje totiž veľa podvodníkov, ktorí chcú mladých ľudí len využiť.

1 KOMENTÁR

Pridaj komentár