Poznáme to! Ktorá z nás by nechcela byť ďalšou Gigi Hadid alebo Kendall Jenner. Úspech každej modelky však nespočíva  len v perfektnom vzhľade. V hre sú totiž aj ďalšie faktory, ako jedinečnosť či špecifickosť modelky, jej talent alebo každodenná snaha sa zdokonaľovať. V prípade, že plánujete stať sa úspešnou modelkou, prinášame vám niekoľko užitočných tipov, ktoré vám môžu byť na tejto kariérnej ceste viac než len užitočné.

Ako sa stať modelkou? Kapitola 1: Vedieť, na aký druh modelingu sa chcete špecializovať!

Vyberte si správny druh modelingu!

Prvým krokom k tomu, aby ste sa stali modelkou je vedieť, na ktorý typ modelingu sa chcete špecializovať. Je pomerne málo oblastí, z ktorých si môžete vybrať. Veľmi častou je špecializácia na módne editoriály printových časopisov alebo tiež reklamné kampane. Ďalšou veľmi populárnou špecializáciou sú prehliadkové modelky, ktoré hviezdia na prehliadkových mólach predstavujúc najnovšie kúsky módnych značiek.

Viac komerčnou je už špecializácia na plavkové či katalógové modelky. Najväčší rozmach za posledné roky možno určite pozorovať v oblasti plus size modelingu. Bez ohľadu na oblasť, ktorú si vyberiete, je u väčšiny modeliek požadovaná minimálna výške od 170 cm, tá optimálna sa však pohybuje až od 180 cm.

1 KOMENTÁR

Pridaj komentár