Zima je bezpochyby náročné obdobie aj pre naše vlasy. Tie trpia prechodom z mrazu do vykúrených miestností, náporom vetra či snehu a taktiež nosením čapice, pri ktorých sa vlasy prehrievajú a váš účes sa takmer okamžite pokazí. Našťastie existujú tipy na to, ako sa v zime starať o ženské vlasy, aby zostali hebké, krásne a zdravé. Stačí sa správne stravovať, používať tie správne šampóny a venovať vlasom dostatočnú pozornosť v rámci každodennej starostlivosti.

Ako sa starať o vlasy, aby zostali krásne aj v zime? Máme pre vás niekoľko zaujímavých rád!

Stravovanie je dôležité aj pre vlasy

V zime je správne a zdravé stravovanie snáď ešte dôležitejšie než počas ostatných období v roku. Telo si v dôsledku studeného počasia a malého prísunu slnečného žiarenia potrebuje doplniť určité vitamíny a nevyhnutné látky. Ak ich nemá, prejavuje sa to napríklad aj padaním či vyschýnaním vlasov. Preto ak chceme, aby aj v zime náš účes žiaril a bol nádherný, doplňme do stravy ovocie a zeleninu, keďže obe obsahujú dostatok potrebných vitamínov.

Vhodné sú výživné šampóny

Počas zimy by sme sa mali zamerať aj na vlasovú kozmetiku. V zime odporúčame používať výživné šampóny, ktoré obsahujú dostatok prírodných látok, vhodných pre naše vlasy. Pri sprche je potrebné šampón nechať pôsobiť trochu dlhšie, aby bol jeho účinok dokonalý. Okrem výživných šampónov môžeme v zime na starostlivosť o vlasy využiť kondicionéry, masky i ďalšie špecializované doplnky vlasovej kozmetiky.

Nechajme si poradiť

Či už sme u kaderníčky, alebo si pozeráme vlasovú kozmetiku na e-shope Deliashop.sk, je fajn si nechať poradiť. Starostlivosť o vlasy počas zimy nie je komplikovaná, zároveň to však nie je tak jednoduché, aby sme to zvládli samy bez pomoci. Určite chce byť každá z nás krásna a očarujúca aj v zime, takže sa netreba báť opýtať sa a následne si nechať poradiť. Je predsa dôležité starať sa o vlasy aj v tomto čarovnom ročnom období. Okrem dobrých rád nám samozrejme pomôžu aj správne produkty vlasovej kozmetiky.

Pridaj komentár