Hovorí sa, že bolesť zubov je tá najhoršia bolesť, akú zažijeme. Napriek tomu sa o zuby nestaráme a preventívnym prehliadkam sa vyhýbame. Ako sa ale starať o zuby, aby boli zdravé a žiarivo biele?

Vyskúšajte bieliace pásiky

Niektorí im neveria a niektorí ich milujú. Ak si však vyberieme kvalitné bieliace pásiky a budeme ich pravidelne používať, máme istotu, že nám zuby vydržia žiarivo biele aj počas celého roka. Odporúčame vám sledovať si pomer ceny/kvality a uprednostniť značkové bieliace pásiky, ktoré majú viacero pozitívnych referencií a klienti sa k nim stále vracajú.

Medzi tieto značkové bieliace pásiky radíme aj bieliace pásiky Crest 3D White Professional Effects. Konkrétne tieto bieliace pásiky môžete mať nalepené na zuboch aj počas jedenia či pitia. Pevne držia, nešmýkajú sa a zuby vám vybielia najlepšie.

Čistite medzizubné priestory

V týchto priestoroch sa nám zachytáva všetka potrava, ktorú zjeme. Odporúčame vám minimálne dvakrát za deň čistiť si medzizubné priestory. Ak vám to práca neumožní, nezabudnite na to večer pred čistením zubov klasickou zubnou kefkou. Pri výbere medzizubných kefiek sa poraďte so svojim zubárom. Niektoré by vám mohli poraniť ďasná a spôsobiť ich krvácanie. Výber medzizubných kefiek, resp. aj zubných nití, je potrebné podriadiť aj postaveniu zubov. Niekto má zuby tesne vedľa seba, niekto zase s veľkými medzerami.

Ako spoznáte, či máte čisté zuby? Stačí, keď si špičkou jazyka prejdete po zuboch. Zuby sú čisté vtedy, keď máte pocit, ako keby ste prechádzali po skle. Otestujte si to aj po bielení zubov bieliacimi pásikmi.

Pri čistení zubov vám odporúčame používať aj jednozväzkové kefky. Ide o kefky, ktoré majú len jeden trs vlákien. Pomôžu vám dostať sa do ťažko dostupných miest medzi zubami. Okrem týchto kefiek vyskúšajte aj dentálne špáradlá. Sú lacné a dokážu odstrániť zvyšky potravy z medzizubných priestorov.

Pridaj komentár