Tehotenstvo je krásne obdobie v živote ženy, ale aj muža. Celých deväť mesiacov majú čas na to, aby sa pripravili na príchod nového človiečika. Mnohé páry si na začiatku neuvedomujú, ako veľmi to ovplyvní ich život. Príchodom bábätka sa všetko zmení.

Autor: Natalia Deriabina/Shutterstock.com

Prioritou bude práve bábätko a všetok čas sa bude prispôsobovať pohodliu a potrebám bábätka. Ako sa ale dôsledne pripraviť na príchod bábätka?

Nakupujte oblečenie pre bábätko, nie však v predstihu

Po zistení tejto krásnej noviny budete mať prehnané chúťky vrhnúť sa do nakupovania detského oblečenia. V prvých týždňoch je ale naozaj úplne zbytočné kupovať detské oblečenie. Treba však odolať aspoň do 20. týždňa tehotenstva, kedy je veľmi nízka pravdepodobnosť, že by sa mohlo čosi negatívne prihodiť. Prvý trimester je pre tehotné ženy rizikový, preto nemá zmysel otvárať pánske peňaženky a samozrejme aj dámske peňaženky skôr, ako tento trimester skončí. Odporúča sa počkať do druhého ultrazvuku, ktorý sa robí okolo 20. týždňa tehotenstva.

Keď prejde rizikový prvý trimester, nenakupujte však toho zbytočne veľa do zásoby. Vopred neviete, aké veľké bude bábätko. Odporúčame kúpiť pár kusov oblečenia veľkosti 56 a pár kusov veľkosti 62. Po narodení bábätka dokúpite potrebné oblečenie, ktoré dnes nie je problém objednať aj cez internet.

Odporúčame kupovať najmä také oblečenie pre bábätko, ktoré sa vám bude dobre obliekať. Oceníte  zavinovacie body, zavinovacie košieľky, polodupačky, či kombinézové pyžamá so zapínaním na patentné gombíky.

Zaobstarajte si kvalitné tehotenské oblečenie

V tehotenstve by ste mali počítať s tým, že s pribúdajúcimi týždňami a mesiacmi sa do väčšiny oblečenia, čo máte v šatníku, jednoducho nezmestíte. Nakupovanie tehotenského oblečenia riešia ženy rôzne. Niektorým vykukne bruško pomerne skoro, niektorým zase neskôr. Pre vaše pohodlie, ale aj pre pohodlie bábätka odporúčame nakupovať kvalitné tehotenské oblečenie.

Najviac využijete predovšetkým tehotenské legíny a tepláky, ktoré majú komfortný strih a pás, ktorý sa prispôsobuje rastúcemu brušku. Určite nepohrdnite ani tehotenskými nočnými košeľami, tehotenskými blúzkami a ani tehotenskými šatami. Dobrý strih tehotenského oblečenia vám zaručí maximálne pohodlie. Dôležité je, že vás rastúce bruško a rozširujúci sa pás nebude obmedzovať.

Nakupujte elegantné tehotenské oblečenie do práce, ale aj tehotenské oblečenie na každodenné nosenie.

Pridaj komentár