Cítime sa tak atraktívnejšie, exotickejšie a predovšetkým krásne. Hovoríme o dokonale opálenej pokožke, ktorá láka azda každú z nás. Kontakt pokožky so slnečnými lúčmi však vyžaduje správnu ochranu, aby sa nám radosť z opálenia nezmenila na zdravotné problémy.Na to, aby sme sa vyhli akýmkoľvek problémom, je potrebné mať zdravú a silnú pokožku odolávajúcu aj silnejšiemu slnečnému žiareniu, ktoré je pre ňu počas horúcich letných dní pomerne veľkou záťažou. Ako čo najefektívnejšie našu pokožku pripraviť a vyhnúť sa nadmernému vyčerpávaniu pokožky slnečným žiarením?

Ako sa bez obáv opáliť a zároveň ochrániť pokožku? Skúste to už toto leto s čistým morským kolagénom!!!

Kolagén tvorí až 70% bielkovín kože. S rastúcim vekom sa nám bohužiaľ jeho pomer v organizme znižuje. Preto si starostlivosť o našu pokožku s pribúdajúcimi rokmi vyžaduje oveľa zodpovednejší prístup. Najlepším spôsobom, ako nášmu telu dodať kolagén je vo forme, v akej si ho náš organizmus prirodzene vytvára.

Proces tvorby kolagénu žiaľ ovplyvniť nevieme, vieme ho však nášmu organizmu dodať v bio-aktívnej podobe, či už formou stravy, alebo výživového doplnku.Práve v letnom období je ale dôležité posilniť kožu zvnútra. Priam ideálnym doplnkom, ako pokožku posilniť z vnútra je čistým morským kolagénom, ktorý sa v tele efektívne vstrebáva, pretože má rovnaké vlastnosti ako ten, ktorý si naše telo vyrába samo. Ako sa k tejto téme vyjadruje odborník?

Kolagén v dermatológii

„Koža je najväčším ľudským orgánom s hmotnosťou až 15 kg. Anatomicky sa rozdeľuje na 3 vrstvy: epidermis – pokožka, dermis – väzivová vrstva a podkožie. Väzivová časť kože (dermis) je tvorená najmä vláknami kolagénu. Kolagén sa v ľudskom organizme vyskytuje v rozličných typoch, nateraz je známych asi 17 rôznych typov. V koži je prítomných asi 8 typov kolagénov. Okrem kože je kolagén súčasťou šliach, kostí, chrupiek, očnej rohovky a sklovca, svalov a ciev. Kolagén hrá dôležitú rolu v procese hojenia rán a je zodpovedný za pevnosť a pružnosť vzniknutej jazvy.

Rovnako v procese starnutia kože hrá dôležitú úlohu práve kolagén a jeho množstvo. Prvé zmeny na koži následkom veku sú zjavné v 4.desaťročí života. Starecké zmeny kože sú najvýraznejšie na nekrytých častiach tela (tvár, šija, chrbty rúk a predlaktia) a pri silnej expozícii slnečnému svetlu. Starnutie kože sa prejaví úbytkom podkožného tukového tkaniva, stenčenou väzivovou vrstvou kože a stratou pružnosti kože. Koža sa stáva voľnou, tenkou, ochabnutou, zriasiteľnou a ľahko zraniteľnou, presvitajú krvné cievy, tvoria sa pigmentové škvrny.

Znižuje sa činnosť žliaz a koža sa stáva suchou. V prevencii starnutia kože má preto najväčší význam dôsledná ochrana pred slnečným žiarením (najmä UV-A), užívanie kolagénu, betakaroténu, vitamínov sk. C, E, D, resveratrolu, kyseliny listovej a pantoténovej a samozrejme adekvátne vonkajšie ošetrovanie kože. Prípravky s obsahom retinolu, kys. hyalurónovej a vitamínov, môžu byť aplikované vo forme krémov alebo priamo do kože ako injekčná mezoterapia,“ uvádza skúsená odborníčka v dermatológii, MUDr. Jana Molčanová.

Nezostaňte voči svoje pokožke ľahostajní a doprajte je jej to, čo je pre ňu prirodzené. Okrem zdravej stravy a vonkajšej ochrany nezabúdajte na výživu bio-aktívnym morským kolagénom, ktorý zoženiete v každej kvalitnej lekárni, alebo si ho môžete zakúpiť z pohodlia vášho domova na incacollagen.sk.

Pridaj komentár