Sú trendom, ktorý sa každoročne, aj keď s menšími obmenami, stále vracia. Hovoríme o pastelových farbách, ktoré obľubujú nielen romantičky, ale aj dámy, ktoré pri obliekaní preferujú jemné detaily. Sú hravé, nežné a ženské, a preto majú v každom dámskom šatníku svoje pevné miesto. Na ktoré „pastelky“ sa oplatí v tejto sezóne zamerať?

Možno vás to prekvapí, no farbou tejto jari je jednoznačne modrá. Veľmi ľahko sa kombinuje s inými odtieňmi modrej a najmä na jar skvele ladí s bielou a striebornou.

Obľúbený outfit možno vyskladať i jej kombinovaním s inými pastelovými farbami, ako je napríklad  levanduľová či mätová. Vytvorte si tak mladistvý outfit, v ktorom sa budete cítiť nielen mladistvo, ale dokonale splyniete i s prebúdzajúcou sa jarnou prírodou.

Z pestrej palety farieb však neostane bez povšimnutia ani pastelová žltá, prinášajúca do každého šatníka teplé a slnečné dni. Výborne vyzerá aj s levanduľovou pastelkou, s ktorou si vytvoríte sviežu a trendy kombináciu.

Nebojte sa experimentovať a okrem týchto farieb pokojne siahnite i po veľmi obľúbenej pastelovej broskyňovej alebo ružovej. Ich odtiene pôsobia nežne a v kombinácii so správnym materiálom aj dokonale žensky. Zamerajte sa hlavne na klasické kúsky v podobe šiat, blúzky či jarného kabátika.

Staré známe „v jednoduchosti je krása“ platí aj v prípade v kombinovania pastelových farieb. Ak patríte medzi začiatočníkov, odporúčame držať sa minimalizmu a neutrálnych tónov. Na začiatok zvoľte jeden, maximálne dva pastelové kúsky, ktoré oživia jednoduchší outfit. Príliš mnoho rôznych pastelových odtieňov by mohlo v outfite pôsobiť rušivo.

Vzhľadom na to, že sú tieto odtiene intenzívne, vyberte si oblečenie s čistými líniami a z ľahkých materiálov. Odporúčame tiež kombináciu jednej pastelovej farby s inou sýtejšou a výraznejšou farbou. V prípade, že nedáte na čiernu farbu dopustiť, pastelovým kúskom môžete tento look dokonale rozbiť a vdýchnuť doň trošku farieb.

Módne doplnky hrajú v prípade pastelových farieb dôležitú úlohu. Kabelky či šperky v týchto odtieňoch sú decentné, elegantné a veľmi ženské. Dokážu totiž každý outfit osviežiť a omladiť celkový look. Doplnky v bledomodrom, levanduľovom a pudrovo ružovom odtieni vyzerajú s bielym outfitom alebo oblečením v inej neutrálnej farbe priam dokonale.

FOTO: Twinset, Cellbes, mClasse – Marc Cain, mClasse – Riani, mClasse – Airfield, VERO MODA

Pridaj komentár