Operácia oka nie je v súčasnosti vďaka najnovším metódam a najmodernejšej technike pre pacienta žiadnym strašiakom. Poďte sa o tom presvedčiť spolu s nami v tomto krátkom predoperačnom sprievodcovi.

Ako eliminovať najčastejšie očné chyby? Poradíme vám!

Krátkozrakosť, astigamtizmus a ďalekozrakosť sú tri najčastejšie očné chyby, ktoré sa operáciami dajú úspešne eliminovať. A to pri lokálnej anestézii a bez nutnosti hospitalizácie. Cornea, laserové centrum v Bratislave, vám zaručí ostrejší zrak a tým aj kvalitnejší a plnohodnotnejší život. Skúsený tím odborníkov tu vykonáva operácie pomocou dvoch metód – hĺbkovej (s rezom) a povrchovej (bez rezu).

Hĺbková metóda

Nenechajte sa odradiť názvom. Úprava dioptrií síce prebieha v hĺbke rohovky, k povrchovému poškodeniu rohovky však pri nej nedochádza. Používajú sa pri nej dva typy laserov – femtosekundový a excimerový, ktoré sú momentálne absolútne špičkovými prístrojmi očnej chirurgie. Súčasťou zákroku je aj doplňujúci zákrok Lasik Extra, vykonávaný v priebehu celej operácie. Je rýchly a neinvazívny, pričom pozitívne vplýva na biomechanické vlastnosti rohovky. Maximálna presnosť zákroku a rýchly návrat spať do bežného života sú veci, s ktorými môžu počítať všetci pacienti s astigamtizmom, ďalekozrakosťou či krátkozrakosťou, ktorí tento zákrok podstúpia.

Povrchové metódy

Sú tri a všetky spočívajú v laserovom zbrúsení povrchu rohovky pri prechodnom odstránení epitelu rohovky. Závisí však od spôsobu, akým laserová operácia očí prebehne. Pri metóde Lasek dochádza k naneseniu 20 %-ného alkoholu na epitel rohovky po dobu 30 sekúnd. Následne sa epitel mechanicky znesie a rohovka vybrúsi na požadovanú dioptrickú úroveň. Zákrok trvá pri lokálnej anestézii zhruba 15 minút a hojivý proces 2 až 3 dni. Metóda TE PRK je v zásade podobná, akurát že epitel sa znesie pomocou laseru. Do tretice treba ešte spomenúť fototerapeutickú keratektómiu – metódu, určenú na obrúsenie jazvičiek či dystrofií.

Pridaj komentár