Vzťahy a láska môžu byť popri materstve náročnejšie, ale rozhodne sa nikam nestratia. Aspoň nie natrvalo. Ako byť v dnešnej dobe mamou malých detí a okrem toho súčasne aj ženou, kamarátkou a partnerkou?

Túto mimoriadne aktuálnu tému približuje nová česká romantická komédia Matky, v ktorej sa nájde každá z nás, ktorá už aspoň jedenkrát materstvo okúsila.

„Obidve sú vo veku hlavných hrdiniek, obidve majú deti, obidve vedia, aké to je porodiť a nezblázniť sa z toho, obidve sú vtipné. Myslím, že v scenári toto všetko je,“ hovorí režisér Vojtěch Moravec o scenáristkách, ktorými sú Vanda Zaplatílková Hutařová a Sandra Nováková. Sám režisér je otcom malého syna a vo filme bude navyše režírovať svoju vlastnú manželku – práve spomínanú spoluautorku scenára a jednu z hlavných postáv Sandru Novákovú.

Väčšina tvorcov aj producentov sú rodičia. Výnimkou je iba predstaviteľka hlavnej úlohy Hana Vagnerová. „Hanka si prešla tvrdou prípravou. Všetci sme jej dali na víkend svoje deti a pripravili sme pre ňu náročný bootcamp,“ smeje sa Vojtěch Moravec.

“Našťastie som celý život obklopená malými deťmi, takže ma ponuka na rolu novopečenej mamičky nevydesila. Zároveň aj moja postava sa s materstvom sama ešte len zoznamuje a zisťuje, že všetky jej prípravy sa ani vzdialene nedajú porovnať s realitou. Čo si ja osobne veľmi cením a teším sa na to, je práca s ostatnými herečkami, ktoré sú nielen nesmierne talentované, ale skvele si rozumieme aj po ľudskej stránke.“ prezrádza Hana Vagnerová.

Ústrednou postavou príbehu je Sára s tvárou Hany Vagnerovej. Má pekný zadok, tak ho začala fotiť a stala sa profesionálnou influencerkou. Ako úplne čerstvá matka sa chystá napísať knihu, ale predstavovala si to celé trochu jednoduchšie.

Petra Hřebíčková stvárňuje snobskú, ale dosť osamelú Hedviku, ktorej manžel vorkoholik je doma len zriedka. Sandra Nováková ako Zuzana je po rozchode bez peňazí, prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. A napokon je na scéne Gabriela Marcinková v úlohe Elišky, ktorá má skvelého chlapa, úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia.

Romantickú komédiu Matky prinesie na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm

Pridaj komentár